Bloomberg дізнався про підготовку Путіним нового наступу на Україну: в ISW уточнили головну ціль

Новини

Президент Росії Володимир Путін у найближчі пів року спробує здійснити новий великий наступ на Україну. Найімовірніше російська армія вже в лютому або березні спробує піти на прорив у Луганській або Донецькій областях.

Про це повідомляють видання Bloomberg і американський Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, або ISW). Зазначається, що таким чином Путін спробує перехопити ініціативу та припинити операційні успіхи України.

“Вирішальною стратегічною дією в Луганській області може бути або великий наступ, або російська оборонна операція для зупинки і розгрому українського контрнаступу”, – йдеться у зведенні Інституту вивчення війни.

Посилаючись на коментарі анонімних радників Кремля виданню Bloomberg, аналітики ISW пишуть, що Путін вірить в успішність нового великого наступу й у те, що, незважаючи на нинішні невдачі, це допоможе Росії виграти війну в довгостроковій перспективі.

Аналітики ISW припускають, що недавні наземні атаки армії РФ у Запорізькій області можуть бути спрямовані на розосередження українських сил і створення умов для наступу в Луганській області. Також на це вказує передислокація частин 2-ї мотострілецької дивізії з Білорусі в Луганську область.

В ISW, однак, не виключають, що новий російський наступ може статись як на Луганщині, так і в районі Вугледара на заході Донецької області.

“Російські мілітарні блогери також дедалі частіше списують ідею повторної атаки на Київ як інформаційну операцію та припускають, що найімовірнішою метою російського наступу буде Донбас або сусідня Харківська область”, – пише Institute for the Study of War.

В Інституті вивчення війни сумніваються, що новий наступ Росії буде спрямований на північну частину України, адже наразі немає ознак того, що окупанти формують ударні групи в Білорусі.

OBOZREVATEL