Боєць ЗСУ не може забрати тіла дружини та дітей, які стали жертвами землетрусу: “Фірма виставила рахунок…”

Новини

У Туреччині внаслідок землетрусу загинула українка і двоє її діток.

Юлії Петровій було 46, Захарчику 10, а Матвійчику п’ять. Родина була із Запоріжжя, пишуть «Факти».

Після повномасштабного військового вторгнення, Юлія з синочками виїхала до Туреччини, а чоловік пішов на фронт.

Юлю та двох її діток після страшного землетрусу розшукували тиждень. Рідні до останнього сподівалися, що їх врятують, але дива не сталося.

За словами однієї із родичок, чоловік Юлії Михайло -військовослужбовець. У вересні 2022 року він отримав поранення і знаходився у госпіталі. Саме там він дізнався, що в Туреччині стався землетрус.

“Неможливо повірити, що Юлі з дітьми більше немає. Юля була чудовою жінкою. Інтелігентна, привітна… Я допомагала готувати до школи її старшого сина Захарку. Дуже ввічлива і розумна дитина…”, – кажуть про Ірину.

Батько розмовляв з Юлією ввечері 5 лютого, а в понеділок вранці, 6 лютого, із новин дізнався про землетрус. Зателефонував, але ніхто не відповів.

«Поїхали до Туреччини, бо там жили наші родичі, і Юля з хлопчиками зупинилась у них. Вони жили в одному будинку, і родичів рятувальники ще не знайшли… Востаннє ми розмовляли з Юлею у неділю, 5 лютого. Як завжди, спілкувалися по Вайберу. Донька повідомила, що у них все гаразд…», – розповів журналістам батько загиблої.

Місто, де перебувала Юлія з синами фактично було епіцентром землетрусу.

“Ми зрозуміли, що сталася біда… Нам залишалося тільки чекати і сподіватися. Ми продовжували дзвонити Юлі та Захару, але марно. А потім люди, які були там — волонтери та інші наші родичі — надіслали фотографії з місця трагедії. І ми побачили, що будинок, де жили Юля з дітьми, впав на бік, і рятувальники ніяк не могли підступитися до нього», – розповів батько Юлії.

Батько Юлії зізнається, що він не може повірити, що з його рідними сталася така трагедія – адже вони перебували у безпечному, тихому, спокійному місці.

Про останню розмову з Юлією розповів і її чоловік, Михайло.

“Коли стався землетрус, ще був у шпиталі. Мене виписали лише 9 лютого. Тоді ми ще сподівалися, що їх знайдуть живими. Юля із дітьми поїхали 6 березня. Поїхали до Туреччини, бо там була рідна тітка. Вона жила у сусідньому під’їзді, і її ще не знайшли… Увечері 5 лютого вони надіслали мені відео. Вони вивчили новий віршик, і Матюша мені його розповідав. А вранці 6-го ці новини. І вони зникли зі зв’язку”, – розказав військовий.

Чоловік розповів, що питання з оплатою перевезення тіл його рідних на цей час не вирішене.

“Приватна фірма у Туреччині, яка цим займається, оголосила рахунок — 7700 євро. У мене таких грошей нема», – розповів Михайло.

Військовий має надію, що ці непід’ємні для нього витрати візьме на себе посольство.

Землетрус у Туреччині та Сирії, що стався 6 лютого, забрав життя вже понад 41 тисячу людей. За останніми даними влади Туреччини, відомо про смерть 35 418 осіб. У Сирії, за підрахунками ООН та місцевої влади, загинули щонайменше 5800 осіб.