“Боже, допоможи нам повернути Аліну”: мама семирічного Єгора потрапила до рук росіян

Новини

Дитина зараз живе разом із бабусею та дідусем по татовій лінії та мріє побачити свою маму.

Жінок військових не можна тримати в полоні, вони перебувають під захистом міжнародних законів. Але росіянам начхати на ці норми та людські права. Багато українських жінок потрапили в полон до російських солдатів і зараз перебувають у нелюдських умовах. Про це повідомляє “ТСН”.

За всіма нормами міжнародного гуманітарного права їх мають просто звільнити незалежно від будь-яких обмінів. Семирічний Єгор втратив свого батька, а мати перебуває зараз у полоні.

Тато Єгора – боєць полку “Азов” Вадим Габурич – рік тому загинув на “Азовсталі” після авіаудару росіян. Мама хлопчика – Аліна Мелешко-Габурич також була там і потрапила в полон 23 травня 2022 року.

Дитина зараз живе разом із бабусею та дідусем по батьковій лінії. Його забрали з Маріуполя за два дні до початку війни. Хлопчик розуміє, що його батька вже немає в живих і він питає щодня, коли мати буде вдома.

Бабуся хлопчика щодня молиться за повернення Аліни додому: “Кажу, Боже, допоможи нам Аліну повернути додому і щоб сина привезли поховати. Це болісний біль, нестерпно”.

Сестра полоненої Каріна розповіла, що їй вдалося поговорити з рідною людиною лише раз за весь рік. І те, що розмова тривала лише хвилину. Українських жінок-військових ворог не часто відпускає зі своїх в’язниць, тож інформації про сестру у Карини небагато.

“Ти сидиш і до останньої хвилини молишся, молишся, а потім, коли розумієш, що її там немає, у цьому обміні просто не хочеться нічого абсолютно”, – додала Каріна.