Будь-який українець може підняти собі пенсію на 50%: ось що треба зробити

Новини

В Україні згідно з чинним законодавством будь-хто має право збільшити свою пенсію. Для цього необхідно звернутися по її призначення пізніше, ніж ви отримаєте на це право. Наприклад, якщо замість 60 років вийти на пенсію у 65 років та 7 місяців, розмір виплати можна збільшити на 50%.

obozrevatel.com

Про це йдеться у 29 статті Закону “Про загальнообов’язкове пенсійне страхування”. Згідно із законом, якщо українець самостійно ухвалює рішення вийти на пенсію пізніше, його виплату збільшать на певний відсоток. Так:

якщо відстрочити пенсію на період до п’яти років – за кожний місяць без пенсії, розмір виплати збільшать на 0,5%;

якщо відстрочити пенсію на період від п’яти років – за кожний місяць без пенсії, розмір виплати збільшать на 0,75%.

Тобто українець, який вийде на пенсію на 5 років та 7 місяців пізніше, зможе отримати надбавку до пенсії у розмірі близько 50%. Припустимо, якщо за формулою ви заробили на пенсію у розмірі 5 тис. грн, вирішили продовжити працювати та зверніться за виплатою у 65 років та 7 місяців, ваша пенсія становитиме вже 7,5 тис. грн.

В Україні 2024-го Мінсоц планує “зберегти розмір пенсії” (мабуть, йдеться про те, що розмір виплат не знизять). При цьому впевненості, що передбачену законом індексацію пенсії 2024-го проведуть, немає. Справа в тому, що під час воєнного стану уряду надали право індексацію не проводити.

“Розміри призначених виплат точно будуть збережені, їх ніхто не зменшуватиме. Намагатимемося збільшити допомогу по бідності, але відсоток цього збільшення, звичайно, залежить від переговорів з нашими міжнародними партнерами”, – заявила міністр соцполітики Оксана Жолнович.

При цьому Жолнович зауважила, що наповнення Пенсійного фонду багато в чому залежить від військових. Вони сплачують внески зі своїх зарплат, тим самим наповнюють бюджет ПФУ.

“Ми ж розуміємо, що масштабна війна ще триватиме, тому розраховуємо приблизно на такі ж надходження до Пенсійного фонду, як і минулого року. Якщо знайдемо додатковий ресурс, то зможемо збільшити виплати”, – пояснила вона.