Було два плани: з’ясувалося, за скільки днів окупанти хотіли дійти до Львова і кого зробити президентом

Новини

Про це, як пише Politeka.net, в ефірі телемарафону розповів секретар РНБО Олексій Данилов.

За його словами, першим етапом плану окупантів було захоплення лівобережжя України та столиці – до 7 березня. Потім загарбники збиралися окупувати решту території, у тому числі Львів.

«У них було два плани. Перший план вони мали: до 7 березня вони мають закінчити повністю те, що стосується лівобережжя, що стосується Києва. То був останній термін. І саме цього дня один громадянин Росії, а в минулому громадянин України Янукович перебував у Мінську, бо він мав 7 березня вже перебувати в інших містах на території нашої країни», – повідомив Данилов.

Данилов уточнив, що після захоплення Києва росіяни хотіли захопити всю територію України за 19 днів.

Нагадаємо, що саме Янукович розглядався росіянами, як маріонетковий президент України стало відомо незабаром після повномасштабного вторгнення. Ще в березні українські ЗМІ з посиланням на розвідку повідомили, що є дані про можливу підготовку Кремлем будь-якої інформаційної операції чи акції щодо повернення в Україну екс-президента Януковича або публікації найближчим часом звернення від його імені до українського народу.

Тоді ж стало відомо, що Янукович нібито перебуває у Мінську.

Віктор Янукович

Згодом голова ГУР МО Кирило Буданов розповідав, що сам Янукович був не в захваті від ідеї повернення в Україну.

«Його насправді підготували до цього. У нас була досить хороша агентурна інформація з його оточення, як він готувався… До речі, він сам був не дуже радий цій ідеї. Але такий варіант був», – говорив Буданов.