“Часто зустрічалися”: WSJ дізнався, хто й навіщо вмовив Путіна розв’язати війну

Новини

Журналісти впливового видання The Wall Street Journal дізналися, хто підтримав рішення Путіна про повномасштабне вторгнення в Україну.

Автори публікації стверджують, що одним із найвпливовіших прихильників рішення Путіна є 71-річний мільярдер, який стверджував, що війна може довести силу росії.

Йдеться про Юрія Ковальчука, який, як кажуть люди з його оточення, протягом десятиліть був близьким другом лідера Кремля, а також поділяє путінське бачення Росії як потужної військової та культурної противаги США.

За словами друга сім’ї мільярдера, а також колишнього співробітника російської розвідки, Ковальчук і Путін часто зустрічалися з початку війни в лютому, а також розмовляли телефоном або відеозв’язком.

The Wall Street Journal зазначає, що Путін вже давно покладається на вузьке коло довірених союзників в управлінні бізнесом у найважливіших секторах російської економіки.

Ковальчук вирізняється як своїми особистими відносинами з президентом, так і своєю роллю у формуванні громадської думки. Міністерство фінансів США назвало його «особистим банкіром» Путіна, внісши його до списку санкцій у 2014 році.

Він також є одним із найбільших медіамагнатів країни з імперією телеканалів, газет та соціальних мереж.

За словами людей з оточення Ковальчука, його найбільше мотивує саме «патріотична ідеологія, а не атрибути багатства».