“Частина будинку обвалилася і дітки замовкли”: мешканка Умані згадала удар по будинку, де загинули 23 людини

Новини

28 квітня російські війська вдарили по багатоповерховому житловому будинку в Умані Черкаської області.

У ніч проти 28 квітня росія здійснила черговий ракетний обстріл України. Одна з випущених ракет потрапила до житлової багатоповерхівки в Умані. Жителька цього будинку, що дивом вижила, згадала, як все сталося. Ванда Макаренко пам’ятає, як у квартирі після удару повністю зникло світло, виникла пожежа та почали сильно кричати діти.

Постраждала розповіла, що вони з чоловіком хотіли врятувати дітей із сусідньої квартири, але одна з плит упала біля дверей, перегородивши їм шлях. Двері неможливо було відчинити. Чоловік із дружиною чули розмову дітей. Вони казали, що підлога провалилася біля їхньої кімнати і їм нема куди виходити.

“Діти кричали ще кілька хвилин, потім частина будинку обвалилася і дітки замовкли. У квартирі перебували ще четверо людей – ціла родина. Усі вони загинули”, – розповіла Ванда Макаренко .

Ванда Макаренко каже, що дим від пожежі почав наповнювати квартири будинку. Тоді вони з чоловіком не могли вийти з приміщення. Жінка зателефонувала до “102”, а екстрені служби приїхали досить швидко. Рятувальники евакуювали пару через балкон.

З собою чоловік та дружина встигли схопити лише документи. Внизу до них одразу підбігли лікарі та психологи.

Як каже жінка, рятувальники намагалися обережно розбирати завали. Речі, що знаходили, віддавали постраждалим. Диму було дуже багато, навіть унизу люди стояли і не могли дихати.

Також, за її словами, кілька років тому через війну до багатоповерхівки переїхала родина з Луганської області – вони втратили двох дітей внаслідок цього удару.

Росіяни вбили у цьому будинку 23 особи. Серед загиблих також п’ятеро дітей віком до 16 років.

Джерело: видання “18000”.