Частина пенсіонерів отримає надбавку до пенсії в 523,25 грн: кого стосується

Новини

В Україні учасники бойових дій на пенсії мають право на доплату в розмірі 523,25 грн. При тому загальний розмір пенсії такого громадянина не може бути меншим 4395,3 грн (210% прожиткового мінімуму).

Про це повідомляє видання “На пенсії”. Крім того, існує і цільова грошова допомога у 40 гривень, яка з 2004 року передбачена ЗУ “Про покращення матеріального стану учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни”.

Ця норма діє на підставі ухвали уряду, причому доплати за статус УБД встановлюються до будь-якого виду пенсії – такий статус можуть мати як військові, так і цивільні пенсіонери. Щодо віку виходу на пенсію, то чоловіки (як кадрові військові, так і немає), які мають статус учасника бойових дій, можуть виходити на пенсію у 55 років, жінки – у 50.

Для дострокового виходу на пенсію потрібно мати н менше 25 років стажу для чоловіків та 20 років – для жінок. І тут вислуга років військовослужбовців дорівнює страховому стажу. Кадрові військові, якщо мають необхідну вислугу років, можуть вийти на пенсію ще раніше.