Часу на оплату в українців небагато: податок на нерухомість доведеться платити по-новому, що відомо

Новини

Платіжки надходять за минулий рік, тобто цього року необхідно буде внести податок за 2022 рік.

В Україні 2023-го податок на квартири та будинки потрібно буде сплачувати за новими правилами. Міністерство фінансів своїм наказом запровадило нову форму декларації.

Платити цього року потрібно за період 2022 року. Терміни сплати податків коментує Державна податкова служба. .politeka.net

Податок торкнеться тих, хто володіє квартирою, площа якої становить від 60 квадратів, та будинків площею від 120 квадратів. Є одна новація: житло, що має площу яка більше за норму, знаходиться на окупованій території або в тих населених пунктах, де велися військові дії, його власник може не сплачувати податок у 2023 році.

Слід зазначити, що сума податку за квадратний метр встановлюється місцевою владою, хоча не може перевищувати 1,5% (за квадрат) від мінімальної зарплати. Станом на 2023 цей відсоток від “мінімалки” становить 97,5 гривень. Тобто попри місце проживання з українців не можуть стягнути понад 97,5 гривень за квадратний метр.

У податковій наголосили, що платіжки надходять за минулий рік, тобто цього року необхідно буде внести податок за 2022 рік. Власники житла з “додатковими квадратами” повинні отримати платежі до 1 липня цього року або вони можуть самостійно звернутися до податкової для оплати. З моменту отримання квитанції про оплату власник нерухомості має небагато часу – 60 днів на їхнє погашення.