Черговий план Путіна провалився: експерт розповів, як Україна врятувала Молдову

Новини

Однак тепер вони в минулому, упевнений відомий військовий аналітик Агіль Рустамзаде.

Експерт нагадав, що Росія не має сухопутного кордону з Придністров’ям, а через військову активність української армії вона не зможе здійснити ні морський, ні повітряний десант.

Відповідно, у разі агресії з боку російської федерації Молдова «матиме справу» лише з тим військовим контингентом, який є на території Придністров’я.

“А він дуже обмежений. Його можливості, сили та ресурси не так багато, щоби здійснювати агресію проти Молдови”, – пояснив Рустамзаде.

Оцінюючи це, каже Агіль Рустамзаде, росія зрештою зробила ставку на гібридну війну.

«Вона хотіла зробити спробу державного перевороту у Молдові. До війни це могло б відбутися, бо була можливість підживлювати живою силою Придністров’я. Думаю, що до війни кількість проросійськи налаштованих громадян навіть у самій Молдові була значно більшою, ніж зараз. А зараз проросійські партії на території Молдови не можуть зібрати достатньо громадян, її акції та вимоги не знаходять відгуку в народі. Цей план провалився», – запевнив Рустамзаде, додавши, що армія Молдови контролює ситуацію в Придністров’ї.

Що ж до акцій протесту – вони вщухнуть самі собою.

Молдова, Кишинів, протест

Рустамзаде також запевнив, що не бачить жодних передумов для того, щоб завдання, які ставила перед собою росія, були виконані.

Через війну, що почалася на території України, у Молдови, впевнений Рустамзаде, буде реальний шанс без крові «нарешті вирішити свою придністровську проблему».

Додамо, раніше президент Молдови Мая Санду заявила, що Молдова ніколи не буде “на боці вбивць”, тому Кишинів підтримує і далі підтримуватиме Україну.

За її словами, Кишинів також заявляв про спроби кремля повалити конституційний устрій у Молдові.