Четверо дітей чекають на тата: росіяни забрали захисника України, що щемить історія полоненого

Новини

На тата чекають четверо маленьких дітей і дружина. Звільнені з російського полону військові підтвердили, що чули голос Ігоря в колонії, де перебували.

Ігор Маціяк – один із 169 військовослужбовців Нацгвардії, які охороняли Чорнобильську АЕС, якого росіяни забрали із собою під час окупації. Його дружина Юлія та четверо їхніх дітей уже 14 місяців чекають на захисника будинку, він є у списках на обмін, але росіяни його не видають. Ігор та Юлія Маціяко виховують чотирьох дітей. politeka.net

21 лютого 2022 року військовослужбовець вийшов з дому на роботу. Дружина провела його до порога і попрощалася з ним. Тоді вона бачила його востаннє.

23 лютого пара відмічала річницю весілля. Увечері Юлія дзвонила Ігореві і вони поговорили телефоном. Вже вночі чоловік надіслав зворушливе повідомлення. У ньому він писав, що дуже сумує за своєю сім’єю і хоче їх побачити.

Наступного дня росія напала на Україну і розпочалася повномасштабна війна. До 9 березня Юлія із чоловіком листувалися. Потім зв’язок зник. Згодом стало відомо, що Чорнобильську АЕС захопили росіяни.

Жінці відомо лише, що її чоловіка та інших військовослужбовців із початку захоплення електростанції утримували у забрудненому приміщенні з радіацією. 31 березня їх вивезли на територію Білорусі, пізніше перемістили до Брянська. Червоний Хрест підтвердив, що він знаходиться на території росії.

Координаційний штаб представляє Ігоря у списках на обмін, але російська сторона його не обмінює. Звільнені з російського полону військові підтвердили, що чули голос Ігоря в колонії, де перебували.

Тим часом дочка полоненого нацгвардійця Любов мріє знову обійняти тата: “Хочу побачитися з татом, ми за ним дуже сумуємо, ми не бачили його кілька місяців”.