Чи можна поставити ГБО на бензиновий генератор: відповідь професіонала

Новини

Найпопулярніші моделі генераторів в Україні – бензинові генератори потужністю до 5,5 кВт. Вони споживають від 0,5 до 1,7 л бензину за годину, а це 25-85 грн. За аналогією з бензиновими автомобілями, економити паливо можна за допомогою ГБО (газобалонного обладнання). Так, на бензиновий генератор можна встановити ГБО, але робити це потрібно з обережністю.

Про це розповів представник профільної компанії Роман Матвєєв, передає Autocentre. За словами фахівця, невеликі генератори потужністю 5-6 кВт переважно оснащені одноциліндровим мотором із карбюраторною системою живлення.

“Для них досить просто поставити ГБО першого покоління. Єдиною проблемою може стати повітряне охолодження. Але оскільки потужність не велика, можна використовувати редуктор без підігріву, спочатку призначеного для мопедів з невеликою потужністю”, – розповів експерт.

Матвєєв уточнив, що така система може працювати від побутового пропанового балона на паровій фазі газу. Вартість переобладнання становить близько 12 тис. грн.

Однак у процесі експлуатації ГБО дозволить заощаджувати на дорогому бензині. Вартість літра газу для авто становить 29-30 грн проти 50-51 грн за літр А-92. Така різниця в ціні дозволяє витрачати менше грошей навіть попри те, що витрачання газу як палива вище за витрачання бензину. З іншого боку, наявність ГБО на генераторі дозволить мати запасний варіант заправки, оскільки використовуватись може вже не один вид палива, а два.

OBOZREVATEL