Чоловік отримав повістку, але попросив його мобілізувати навесні: суд суворо покарав ухилянта

Новини

У вересні 2023 року чоловік успішно пройшов медичний огляд, на підставі якого його визнали придатним до військової служби, але не став мобілізуватись.

У Волинській області чоловіка визнали винним у ухиленні від мобілізації, і йому було призначено покарання. За судовим рішенням, чоловік, який отримав повістку, відмовився від військової служби, аргументуючи це можливістю почати службу в армії навесні. Про це йдеться у вироку Ківерцівського районного суду Волинської області. politeka.net

Згідно з вироком суду, у вересні 2023 року чоловік успішно пройшов медичний огляд, на підставі якого його визнали придатним до військової служби. Після цього він отримав виклик для призову із бойовою повісткою, згідно з якою повинен був з’явитися в Територіальному центрі кваліфікації для відправлення на військову службу, але відмовився від цього.

Під час судового процесу чоловік визнав свою провину та пояснив, що не відвідав військкомат через свою зобов’язаність доглядати за хворою матір’ю. Він також додав, що можливо мобілізується до Збройних Сил України навесні.

“Суд відмічає, що, хоча обвинувачений висловив намір отримати повістку повторно, з 19 грудня 2023 року (дата попереднього судового засідання) до наступного судового засідання, яке відбулося 10 січня 2024 року, цей намір так і не був втілений у життя, зазначаючи відсутність достатнього часу для з`явлення в Регіональному територіальному центрі кваліфікації”, – вказано у документах справи.

Суд визнав чоловіка винним за статтею 336 Кримінального кодексу України та засудив його до трьох років позбавлення волі. Цей вирок ще може бути оскаржений у апеляційному суді.