Чоловік, який приїхав до Києва “до родичів”, виявився російським агентом: що в нього знайшли

Новини

Для виконання ворожих завдань зрадник намагався сформувати розгалужену мережу інформаторів.

Як пише Politeka.net з посиланням на СБУ, у Києві було затримано російського агента, який прибув з Криму готувати диверсії.

Як виявилося, зловмисника перекинули з тимчасово окупованого Криму до української столиці за місяць до повномасштабного вторгнення. Під виглядом відвідування родичів він певний час перебував у «сплячому режимі».

«Зловмисник виконував завдання російської спецслужби зі збору розвідданих про місця дислокації та маршрути переміщення Сил оборони в столичному регіоні», – розповіли в СБУ.

Ворожим поплічником виявився колишній співробітник розформованої міліції, який після звільнення з лав МВС у 2014 році залишився у Севастополі. Перейшовши на бік ворога, чоловік отримав від окупантів призначення до створеного окупантами місцевого «управления полиции рф».

Крім того встановлено, що ворожий агент пройшов оперативно-бойову підготовку на базі навчальних центрів російської спецслужби і очікував подальшого перекидання на підконтрольну українській владі територію. За даними слідства, саме таку «команду» він отримав віл кураторів майже за місяць до початку вторгнення.

Для виконання завдань зрадник намагався сформувати розгалужену мережу інформаторів, використовуючи свої зв’язки серед колишніх правоохоронців і представників кримінальних кіл.

Втім, реалізувати злочинні наміри йому не вдалося – співробітники СБУ своєчасно його викрили.

СБУ. Фото: скріншот Youtube-відео

Під час обшуку в нього було виявлено внутрішній паспорт громадянина рф та російський паспорт для виїзду за кордон; мобільний телефон із доказами законспірованого листування з фсб через анонімний Телеграм-канал; матеріали, які підтверджують проходження «спецкурсу» на території тимчасово окупованого Криму.