Чоловіку загрожує довічне ув’язнення на Дніпропетровщині: у чому його підозрюють

Новини

Українець шпигував за бойовою авіацією ЗСУ на Дніпропетровщині. На щастя його викрили представники Контррозвідки Служби безпеки України. Прес-служба відомства розкрила більше деталей про російського агента.

Чоловік збирав для російських оккупантів розвіддані про види та кількість літаків бойової авіації ЗСУ, а також місця їх базування та напрямки вильотів.main.politeka.net

Також він передавав загарбникам локації військкоматів та намагався виявити залізничні лінії, задіяні для постачання боєприпасів на фронт.

За кожне виконане завдання російський агент отримував від свого куратора із ФСБ до 4 тисяч гривень. Для конспірації гроші зраднику переказували за допомогою криптовалютного електронного гаманця.

За даними слідства, фігурантом є місцевий житель, якого у липні 2022 року завербував кадровий співробітник ФСБ. У поле зору російської спецслужби чоловік потрапив через один із російських телеграм-ботів, де він періодично викладав фото позицій українських військ.

На виконання розвід завдань виїжджав на місцевість, де приховано спостерігав за об’єктами, а також розпитував потрібну йому інформацію у людей. Під час обшуку за місцем проживання фігуранта виявлено мобільний телефон та планшет, які він використовував для комунікації з ФСБ. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.