Чому Монастирський ухвалив рішення видати з6рою цивільним на початку вт0рrнення Р0сії

Події

На початку повномасштабного вторгнення Росії цивільному населенню вирішили видати з6рою.

На початку повномасштабного вторгнення Росії до України тодішній очільник МВС Денис Монастирський ухвалив рішення видати цивільному населенню з6рою для оборони міст від окупантів.

Про це йдеться у документальному фільмі “Щоденник Монастирського”.

Як розповіла радниця ексочільника Міністерства внутрішніх справ Леся Червінська, рішення Монастирський ухвалив для того, щоб люди змогли боронити свою країну.

Водночас заступник головнокомандувача ЗСУ Микола Балан наголосив, що видачу зброї організували не лише у Києві, а по всіх містах України.

“Це якщо одна людина, то вона, звичайно, не може в0ювати силою армії. А якщо це тисячі або мільйони людей, то вони вже можуть в0ювати й з армією. Так і в нас виходило”, – наголосив генерал.

Нинішній міністр внутрішніх справ Ігор Клименко зауважив, що рішення про видавання зброї було великим ризиком для міністра.

“Ми вже як військові знали, як це робити і як зробити так, щоб ця з6роя була вся облікована. Це було єдине правильне рішення, на мою думку, в перші дні війнu”, – сказав Клименко.

Керівник патронатної служби МВС України Євген Мироненко сказав, що українські підрозділи організовано створили дуже якісну ІПСО проти Росії. Зокрема, до РФ закинули наратив, що заrар6никам просто так не буде в Україні, адже тут кожен озброєний.

“Вони коли заходили, всього ляkалися і були впевнені, що кожен у хвірtці сидить і буде сtріляtи по них”, – сказав Мироненко.