Чи чекати на долар по 40 грн: аналітики озвучили українцям прогнози на осінь

Новини

Курс долара в Україні навряд чи підскочить до 39-40 грн/дол. навіть за умови продовження зернової блокади в Чорному морі. Валютних резервів Національного банку достатньо, щоб забезпечити стабільність української валюти.

Однак із початком осені може спостерігатися традиційне підвищення попиту на готівкову інвалюту. І це спричинить помірне подорожчання “баксу” в Україні, розповів фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.  obozrevatel.com

Він зазначив, що прогнозувати точний курс долара в Україні на осінь поки що складно. “Однак Нацбанк, маючи рекордні резерви понад 41,5 млрд. доларів, навряд чи допустить обвал гривні до 39-40 грн/дол.”, – зазначив аналітик.

Керівник аналітичного відділу Concorde Capital Олександр Паращій вважає, що курс долара в Україні залишиться в районі 37 грн/дол. Як розповів Паращий у коментарі OBOZREVATEL, поточна стабільність на готівковому валютному ринку України триватиме принаймні до кінця 2023 року.

“Прогноз такий, що в принципі, якихось серйозних змін не буде. Тобто курс буде десь у районі 37 грн за долар до кінця року. Можливі коливання – може, 50 копійок”, – зазначив експерт.

Українські банки зранку 16 серпня виставили курс долара на рівні 37,1/37,7 грн (купівля/продаж). Це на 10 коп. вище у купівлі, ніж днем раніше, та на 5 коп. – в продажі.

Фактична ціна валюти сильно відрізняється залежно від банку. Наприклад, серед великих фінустанов найвищий курс купівлі встановив Укрексімбанк – 37,15 грн. А продає долар найдорожче “Креді Агріколь” – 38,2 грн.