Чи зможуть окупанти після Соледара оточити Бахмут і що буде після цього: прогноз експерта

Новини

Якщо ворог не зуміє взяти Бахмут, то змушений буде перейти до менш інтенсивних бойових дій.

Перегрупування російських військ у районі Соледара не призведе до захоплення ворогом Бахмута, а після поразки окупанти змушені будуть зупинитися, як свого часу – після штурму Сєвєродонецька та Лисичанська.

Таку думку в інтерв’ю ТСН.ua висловив військовий експерт Сергій Грабський.

“Соледарське перегрупування (військ противника – ред.) не може сприяти (оточенню Бахмута – ред.). Якщо ми подивимося на лінію бойового зіткнення, буде видно, що для того щоб оточити Бахмут з району Соледара, то треба докласти ще неймовірних зусиль. І в мене великі сумніви, що російські війська мають такі сили”, – сказав експерт.

Він пояснив, що для російських загарбників на сьогодні важливо показати будь-яку перемогу, незважаючи на втрати, з якими вони не рахуються.

“Тому говорити про те, що із взяттям Соледара створюється серйозна загроза оточення Бахмута, – поки що зарано. Тому що противник просуватиметься там у місцевості, досить забудованій, тому для маневрів у нього там простору недостатньо. І треба розуміти, що там оборона наша готувалася не один рік, і ми можемо протистояти противнику”, – зазначив Грабський.

Що стане мішенню ворога після Бахмута

За словами військового експерта, якщо у цих напружених боях противник не зуміє взяти Бахмут, то змушений буде перейти до менш інтенсивних бойових дій.

“Тобто будуть продовжуватися обстріли, можливо, будуть і далі зносити населені пункти, розстрілюючи їх. Але якихось активних дій на цьому напрямку вони вже просто не зможуть провести, тому що втрати їхні будуть надзвичайно великими”, – переконаний Грабський.

Він додав, що з часом російські війська там можуть переформатуватися, підтвердженням чого є часткова мобілізація в РФ. Можливим є перекидання додаткових сил на цю ділянку фронту.

“Але, мабуть, вони будуть змушені зупинитись, як свого часу вони зупинилися в районі Білогорівки Луганської області після досить відчайдушних спроб штурмувати Сєвєродонецьк, Лисичанськ. Так, їх захопили, але надалі їхнього наступального потенціалу вже просто не вистачило, і вони змушені були зупинитися. Власне, ми на тій ділянці і спостерігаємо таку досить стабільну лінію оборони, де точаться бої, але їхня інтенсивність вже не така, яка була під час сєвєродонецької битви. Та сама ситуація може скластися і тут”, – прогнозує військовий експерт.