“Чи зростуть тарифи на електроенергію з 1 серпня”: вже відомо, скільки доведеться платити українцям

Новини

В Україні тарифи на електроенергію уряд підвищив із 1 червня. Наразі побутові споживачі платять по 2,64 грн за кіловат незалежно від обсягів споживання. В серпні цей тариф залишиться незмінним.

Як інформує “biz.today.ua”, до 1 червня тарифи на електроенергію були диференційовані. Ті, хто споживав до 250 кіловат щомісяця, платив за тарифом 1,44 гривні за кіловат, а при споживанні понад 250 кіловат — 1,68 гривні.

Згідно з постановою Кабміну від 30.05.2023 р. №544, фіксовану ціну 2,64 грн/кіловатт затверджено до 31 грудня 2023 року. Підвищення тарифів і так склало 80%, що суттєво вдарить по кишенях багатьох українців. При цьому в Міненерго заявляють, що для них тариф, як і раніше, збитковий, оскільки не покриває всіх витрат.

За словами голови Міненерго Германа Галущенка, новий тариф на електроенергію можуть виставити населенню не раніше березня 2024 року. Все, звичайно, залежатиме від того, як українці переживуть майбутню зиму, в якому стані буде енергосистема і чи не буде сильних руйнувань.

Уряд пішов на підвищення тарифів, щоб компенсувати витрати на відновлення енергосистеми. Це планувалося зробити влітку, але вже зараз відомо, що ремонтники не встигають зробити всю роботу через нестачу робочих рук.

Українцям же радять не розслаблятися і готуватися до зими вже зараз. Не варто далеко ховати чи продавати свої генератори та EcoFlow. Також вже зараз варто подбати про заходи щодо енергоефективності та енергозбереження своїх будинків.