Чим Єльцин погpожував Кyчмі! Розкpито велику тaємницю, чому Укpаїна відмовилася від ядepної збpoї ВІДЕО

Новини

У нещодавно відкритих архівах знайшли нові деталі, чому Україна віддала ядерне озброєння.

Відмова України від ядерного озброєння вже довгий час є предметом суперечкою.

Чи справді в Уряду не було вибору?

Американське видання опублікувало нові архіви, які розкривають нові подробиці подій, що призвели до Будапештського меморандуму.

Чому Україна віддала ядерну зброю, розповів Артур Бабенко.

Є дві основні офіційні причини цього рішення.

По-перше, центр керування розробками був у кремлі, а тому казали, що Україна просто не зможе опанувати такі складні технології.

По-друге, у разі відмови віддати зброю на країну чекала міжнародна ізоляція. Нові архіви розкривають додаткові деталі цього рішення.

Хто змусив Україну віддати ядерну зброю.

Незадовго до розпаду СРСР з США була підписана угода про скорочення озброєння. Коли стало очевидно, що Радянський Союз скоро зникне з політичної мапи, не було зрозумілим, що буде зі зброєю далі. Якби розробки залишили в Україні, вона могла б стати третьою країною у світі за ядерною потужністю.

З очевидних причин росія не збиралася віддавати власну зброю. Зі свого боку США не хотіли нового конфлікту, тому почали тиснути на держави колишнього СРСР.

Те, що Україна самостійно не зможе опанувати озброєння — не точний факт. Майбутній очільник ЦРУ Роберт Вулсі у 1992 писав, що в Україні є потужний військово-промисловий комплекс, який здатний підтримувати ядерну державу.

У 1994 делегація США у Москві стає свідком імперіалістичних поглядів росії.

Президент США Клінтон хотів запропонувати Україні співпрацю з НАТО в обмін на зброю, проте у Кремлі категорично відреагували на цю пропозицію. Єльцин погрожував “притиснути Кучму до стіни” та забрати газ і нафту.

Тоді всі проігнорували тривожні дзвіночки. Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, також відомий як Будапештський меморандум, підписали у 1994. Наслідки цього рішення Україна відчуває і нині.

Джерело