Деякі західні політики закликають Зеленського не звільняти Крим, – Ташева

Новини

Постпред українського президента у Криму Тамілла Ташева заявила, що деякі іноземні політики всіляко відмовляють Володимира Зеленського від намірів звільнити півострів від окупантів із Росії. На їхнє особисте уявлення, подібна позиція здатна пробудити ядерний потенціал Москви. obozrevatel.com

Слова дипломатки передає польська агенція pap. У таких дискусіях глава держави Зеленський наголошує на зв’язку між Україною та Кримом, який відбувається ще з козацької епохи.

“Важливо, що це окремі політики, а не офіційна позиція якоїсь окремої держави чи держав. Проте вони переконані, що повернення Криму ймовірне, проте воно неминуче спричинить нищівні наслідки як для мешканців півострова, так і для материкової України “, – Пояснила Ташева.

Вона додала, що деякі навіть вдаються до версій, що Крим ніколи не був українським. Цей привід не витримує критики, оскільки його територія була колонізована, але історично та політично завжди належала кримським татарам.

“Припущення таких політиків зрозумілі, вони розуміють, що для Путіна це “священна війна”. Ризик втрати Криму можуть призвести диктатора до відчаю і тоді він застосує зброю масової поразки. Особисто я в це не вірю, оскільки той же Путін усвідомлює наслідки для себе такого кроку – він назавжди відріже собі шлях назад”, – резюмувала Ташева.