Диво на фронті! Можливий прорив ЗСУ до Азовського моря: світ в дикому шоці – це ввійде в історію! Не зупинити

Новини

Які можливості відкриває перед ЗСУ визволення Херсона, пояснив військовий експерт.

Російські війська перекидають на Херсонський напрямок нові сили та техніку і готуються до оборони зайнятих раніше позицій. Вихід на правий берег Дніпра для української армії є критично важливим завданням. Про це сказав військовий експерт в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 29 жовтня.

“Якщо ми повністю звільняємо правий берег Дніпра, то, по-перше, це серйозно обмежить стратегічні цілі Кремля. Тобто вони фактично можуть забути про якісь операції на правому березі Дніпра, забути про Миколаїв, про Одесу, про просування у бік Придністров’я та Молдови”, — сказав Грабський.

Визволення Херсона для українських збройних сил відкриває дуже серйозні перспективи, говорить експерт.

“Ми фактично посилюємо тиск на противника, який перебуває на лівому березі Дніпра. І найголовніше, розширюємо можливості для завдавання ударів по комунікаціях, які забезпечують противника на лівобережній частині Херсонщини та частині Запорізької області. А це виходи із Криму. Таким чином, ми отримуємо можливість посилити фронтальний тиск від Василівки через Оріхів та Гуляйполе на лінію фронту, але вже в Запорізькій області, що створює умови для нашого наступу на тому напрямку”, — пояснив Грабський.

Експерт наголосив: обмеження комунікацій серйозно ускладнює дії противника. За його словами, у перспективі ЗСУ можуть вийти навіть на узбережжя Азовського моря для того, щоб розрізати так званий сухопутний коридор.

Грабський також нагадав, що на південь України Росія зараз активно направляє мобілізованих. І це також може ускладнити ситуацію.

“Наразі є необхідність закріпитися, розуміючи, що й на той напрямок (Херсонський, — ред.) противник перекидає маси мобілізованих ресурсів. Так, вони слабо підготовлені, вони не навчені та погано оснащені. Але треба розуміти, що їх дуже багато. І ось ця маса військ, яка переміщується на правий берег, також досить серйозно ускладнює наступ українських військ”, — пояснив експерт.

Крім того, рельєф місцевості, велика кількість гідротехнічних споруд, зрошувальних каналів, які окупанти використовують для оборони, теж роблять наступ ЗСУ досить складним, доповнив Грабський.

До того ж у Міноборони Британії вказали на ознаки швидкої втечі росіян із Херсона

Росія вивезла з Херсона останки похованого там “окупанта” Потьомкіна.

Останні дії російських окупаційних військ на Херсонщині можуть свідчить про їхню підготовку до швидкої втечі.

Про це інформує Міністерство оборони Британії.

Так, у розвідці нагадують, що спершу призначений Росією гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо заявив, що Росія незаконно викрала і вивезла з Херсона останки відомого російського державного діяча князя Григорія Потьомкіна, який у XVIII столітті окупував українські території.

Згодом зрадник Сальдо повідомив, що з Херсона “виїхали” понад 70 тисяч людей. Ці фактори можуть свідчити, що Росія має намір піти з Херсона.

Призначений Росією гауляйтер Херсонщини Володимир Сальдо заявив, що наразі з Херсона “виїхали” понад 70 тисяч людей.

“У російській національній ідентичності Потьомкін тісно пов’язаний із завоюванням Росією українських земель у 18 столітті та підкреслює вагу, яку Путін майже напевно надає сприйнятому історичному виправданню вторгнення. Це символічне видалення Потьомкіна та депортація цивільного населення, ймовірно, випереджає намір Росії прискорити втечу із Херсонщини”, – йдеться в повідомленні.