Дієтологиня радить виключити з раціону: названо найшкідливіший сир

Новини

Щоб не нашкодити своєму здоров’ю, потрібно знати, який сир корисний, а який — їсти не варто.

Про це розповіла дієтологиня Лурдес Кастро Мортільяро із Нью-Йорка. За її словами, сир може стати чудовою альтернативою м’ясу через високий вміст білків. Він також має тваринне походження і може наситити організм потрібними йому речовинами.  tsn.ua

Який сир краще виключити з раціону

Фахівчиня закликала відмовитися від тих сирів, які мають високий ступінь оброблення. Йдеться, зокрема, про крем-сир і плавлені сирки.

Виявляється, у плавлених сирках міститься більше натрію, тому їх взагалі не варто вживати людям, які хворіють на серцево-судинні захворювання, наприклад, гіпертонію.

Експертка зазначила, що хоча не кожен має змогу щоденно купувати вишукані й дорогі сири, все ж варто відмовитися саме від плавлених сирків, які відрізняються доступною ціною.

Який сир найкорисніший

Найкориснішим сиром Лурдес Кастро Мортільяро називає рикоту. Це традиційний італійський сироватковий сир. В перекладі “рикота” означає “той, що був заново приготовленим”. Тобто під час його створення обробляють сироватку, яка залишається після коагуляції молока для виготовлення інших видів сиру (пекорино, моцарелла тощо).

Рикота містить велику кількість концентрованого сироваткового протеїну, який людський організм досить легко засвоює. Як пояснила експертка: “Сироватковий протеїн є однією з найбільш засвоюваних форм білка і містить дуже широкий спектр амінокислот. Отже, це найкращий вибір для тих, хто хоче наростити м’язову масу, а також скинути вагу”.

Також до переліку корисних сирів входить твердий сир, зокрема гауда, пармезан. Вони містять багато кальцію і досить мало води, тому для насичення потрібно з’їсти зовсім мало продукту. Однак і натрію в цих сирах більше, аніж у м’яких типу рикоти.

Тому людям з гіпертонією чи проблемами з нирками потрібно контролювати вживання твердих сирів і вибирати м’якіші варіанти.