До монастиря Вінниці підкинули новонародженого малюка: хлопчика врятували від переохолодження і вже підбирають ім’я

Новини

Дитину залишили у “Вікні життя” і це рятує від кримінальної відповідальності, але маму малюка все ж розшукують.

У Вінниці народженого малюка знайшли у “Вікні життя” при католицькому жіночому монастирі. В таких вікнах батьки анонімно можуть залишити дитину і про неї подбають лікарі, йдеться в ТСН.

“Вона просто його відчиняє, кладе дитину у віконечко, у нас спрацьовує сигналізація, і у матері є 5 хвилин, щоб вона спокійно пішла”, – пояснюють принцип роботи віконечка в монастирі.

Так було і того пізнього вечора. Послушники з католицького монастиря почули дзвінок, який означав, що “Вікно життя” відчинили. Коли до нього підійшли монахи, вони побачили новонароджене немовля, навколо – нікого. “Це був хлопчик. Лікарі приїхали, оглянули, сказали, що дитина 3-4 години після народження, тобто пуповина ще була в неї, він був у курточці, в шапочці”, – розповідають у монастирі.

©

Вочевидь, пологи відбувалися вдома, визначили медики. Немовля було з перехолодженням, його терміново повезли до лікарні. “Була ще пуповина, яка була перев’язана ниткою. На момент, коли дитинку привезли, стан був не дуже добрий, тому що переохолодження у новонароджених дітей – це ризик життю. На час поступлення була температура 35 градусів”, – розповідають медики.

Нині малюк у Центрі матері й дитини під наглядом педіатрів. Хлопчика відігріли, нагодували та пролікували.  Малюк має гарний апетит і починає набирати вагу. Лікарі вже підбирають ім’я немовляті – Володимир або Андрій.

“Вікно життя” при монастирі гарантує анонімність, там немає камер, які могли б зазняти, хто залишив дитину. Та все ж поліція шукає матір, бо ж раптом передумала і хоче забрати дитину. Поки малюка не віддадуть на усиновлення – у матері є шанс забрати його. Часу в неї не менше двох місяців, кажуть у службі у справах дітей. “Якщо людина звернеться до нас, то вона має довести, що це саме вона і це саме її дитина, і довести, що дійсно були факти, які не залежали від неї, і вона не мала умислу зашкодити власній дитині. Могли бути непереборні події, які змусили матір до такого вчинку”, – каже директорка служби у справах дітей Людмила Шафранська.

Нині в черзі на усиновлення лише у Вінниці – понад два десятки родин, але усі хочуть всиновити або вдочерити саме немовлят. “Близько 70 дітей стоять на обліку з усиновлення, але це діти різного віку, і більшість із них – це діти дорослі”, – зазначають у службі.

В палаті зі знайденим хлопчиком на нову родину чекає двомісячна дівчинка Андріана – батьки відмовилися від неї ще в пологовому.

“Вікна життя” багато років тому встановили по всій Україні. Саме для того, щоб матері, які опинилися у скрутному становищі, могли не боятися кримінальної відповідальності і залишити немовлят там, де про тих подбають. Таким чином вдалося зберегти життя багатьом малюкам. Саме тому у вінницькому монастирі радіють, коли лунає дзвоник у “Вікні життя”. “Це вікно приносить життя, радію, що ми зберегли життя цієї дитини. Ця дитина не була викинула на смітник, не була вбита”, – каже директор релігійної місії Євген Маркевич.