До Землі з величезною швидкістю летить астероїд за розмірами більший, ніж Тунгуський, – NASA випустило екстрену заяву

Новини

До Землі летить астероїд діаметром дев’ять футбольних полів – NASA Наприкінці серпня 2023 року до Землі наблизиться астероїд 6037 (1988 EG), який належить до категорії потенційно небезпечних небесних тіл. Його діаметр становить від 420 до 960 метрів, що приблизно дорівнює довжині дев’яти футбольних полів.

За даними Центру вивчення навколоземних об’єктів NASA, астероїд пролетить на відстані близько 6 мільйонів кілометрів від нашої планети, що у 15 разів більше, ніж відстань від Землі до Місяця, пише Діалог.

Швидкість астероїда складе близько 14,25 кілометрів на секунду. Чим небезпечний астероїд 6037 (1988), який летить до Землі? Астероїд 6037 (1988 EG) був відкритий в 1988 році і з тих пір регулярно проходить повз Землю. Він є членом групи Амора – астероїдів, орбіти яких перетинають орбіту Марса, але з перетинають орбіту Землі.

Однак через гравітаційну взаємодію з планетами, орбіта астероїда може змінюватися і наближатися до Землі, тому NASA відносить його до потенційно небезпечних об’єктів, які можуть становити загрозу для нашої планети в майбутньому. Потенційно небезпечними називаються астероїди, діаметр яких перевищує 140 метрів і здатні наблизитися до Землі на відстань менше 7,5 мільйона кілометрів. Такі астероїди можуть спричинити серйозні руйнування у разі зіткнення із Землею.

Наприклад, Тунгуський метеорит, який вибухнув над Сибіром 1908 року і знищив близько 2000 квадратних кілометрів лісу, мав діаметр близько 60 метрів. Порівняння з Тунгуським метеоритом Астероїд 6037 (1988 EG) має набагато більший розмір та масу, ніж Тунгуський метеорит. Якби він зіштовхнувся із Землею, то наслідки були б катастрофічними.

За оцінками вчених, енергія такого удару становила б близько 1000 мегатонн у тротиловому еквіваленті, що в 50 разів більше, ніж сила найпотужнішого ядерного вибуху в історії – випробування водневої бомби – Цар-бомба СРСР у 1961 році. Такий удар міг би викликати глобальні кліматичні зміни, масове вимирання тварин та рослин, а також руйнування цілих міст та країн.

Незважаючи на те, що астероїд 6037 (1988 EG) є потенційно небезпечним об’єктом, ймовірність його зіткнення із Землею найближчим часом дуже мала. За даними NASA, найближчий проліт астероїда відбудеться 23 серпня 2023 року, коли він пройде на безпечній відстані від Землі.

Наступний проліт астероїда очікується в 2031 році, коли він також не загрожує нашій планеті. Вчені продовжують відстежувати траєкторію астероїда та оцінювати ризики його зіткнення із Землею надалі.