“Допомога потрібна зараз”: прем’єр Польщі закликав ЄС надати Україні гроші та зброю, а не просто говорити про майбутнє

Новини

Щоб вистояти у війні проти держави-терориста Росії, Україні просто зараз потрібна допомога у вигляді зброї та грошей, а не “планів”. Хоча деякі європейські лідери вважають за краще говорити про майбутню післявоєнну підтримку нашої країни.

Про це в інтерв’ю виданням Fakt та Bild після конференції щодо відновлення України заявив прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький. Він закликав усі країни ЄС зосередитися зараз на питанні надання Україні більшої кількості зброї, щоб закінчити війну.

“Добре говорити про майбутню підтримку, “плани Маршалла” тощо. Однак сьогодні Україна перебуває під величезним тиском, незважаючи на її нещодавні успіхи проти Росії”, – нагадав Моравецький.

Він наголосив, що за останні два тижні на українські міста впало 360 російських ракет та безпілотників – окупанти навмисно руйнують електростанції та тепломережі, щоб українці взимку мерзли та голодували.

“Тому допомога потрібна зараз. Україні потрібні гроші та зброя, а не “плани”!” – наголосив польський прем’єр.

Водночас, за його словами, найнадійнішими партнерами України залишаються країни східного флангу: від Фінляндії до країн Балтії, Чехія, Словаччина, Румунія.

“Вони відчувають загрозу безпосередньо від Путіна, тому чудово усвідомлюють небезпеку і всіляко підтримують Україну”, – пояснив Моравецький.

Водночас польський політик зазначив, що Німеччина як найбагатша країна Європи та один із найбільших експортерів зброї у світі могла б зробити набагато більше для захисту європейських цінностей.

Нагадаємо: Польща від початку повномасштабної війни зайняла позицію одного з найнадійніших партнерів України. Це підтверджується, зокрема і тим, що Сенат країни визнав владу РФ терористичним режимом через агресію проти України. Також верхня палата польського парламенту закликала міжнародне співтовариство підтримати Міжнародний кримінальний суд із розслідування винних у злочинах в Україні.

18 жовтня аналогічне рішення було ухвалено естонськими депутатами. Тоді парламент Естонії визнав російський режим терористичним та засудив анексію територій України.

OBOZREVATEL