Досить двох прицільних пострілів танка: наскільки міцна оборона росіян на окупованих територіях

Новини

Якщо буде активний наступ військ України, росіяни швидше за все намагатимуться втекти якнайглибше в тил.

Про це заявив військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю UKRLIFE. politeka.net

“Усі укріплення оброни росіян виконані у дерево-землянному виконанні. Залізобетонні конструкції використовувалися лише в окремих місцях і не монолітні. Первинне зміцнення оборони вони встигли провести – часу у них на це вистачило.

Якщо це зміцнення наповнити підготовленими військами та наповнити складами та резервами, то для ЗСУ це буде величезна проблема. Але на сьогоднішній день розрахунок російського командування йде на те, що якщо буде успішний контрнаступ, то війська повинні будуть з одного рубежу на інший.

Тут постає найголовніше питання, чи готові російські війська відкочуватися з рубіжа на рубіж?! Перший рубіж йде лінією фронту, а другий рубіж вони проходять лише на рівні Токмака ближче до Мелітополю. Вже від Мелітополя й надалі збудовано вогнищеву оборону – там немає рубежів.

Осередкова оборона спирається на якісь райони, ключові місця на географії місцевості: населені пункти, перехрестя доріг, пагорби, горбиста місцевість. Але суцільної лінії вже нема.

Якщо подивитися на карту, то у Бердянську та Мелітополі є оборона. Вони збудували її на дорогах, більша частина з яких навіть не перекрита. Там є блок-пости, але для танка – це пара прицільних пострілів і ці блоки повбивають тих, хто за ними ховається.

І до самого Азовського узбережжя там у плані оборонних споруд та насиченості військ. Ось ці 370 тисяч переважно знаходяться в найближчих 30 км від лінії фронту, чим далі в глибину – тим менше військ.

Результатом можуть бути два варіанти: або вони відступатимуть планомірно, близьким до Херсонської операції. Або це буде варіант Харківської операції – може бути не з такою швидкістю, але за таким принципом.

Якщо буде активний наступ наших військ, то виводитиме там танки з окопів і зніматиме артилерію з позицій навряд чи хтось буде. Всі застрибуватимуть у якусь машину, яка вже готова їхати і намагатися піти або до наступного рубежу або якнайглибше в тил”, – каже Олег Жданов.