ДТЕК розробила програму для блекаутів: українцям будуть по-новому відключати електроенергію

Новини

У “ДТЕК Київські регіональні електромережі” розробили програму, яка керуватиме графіками відключень електроенергії. Це забезпечить рівномірне обмеження світла споживачам.

ДТЕК розробила програму для блекаутів: українцям будуть по-новому відключати електроенергію – today.ua

Генеральний директор компанії Віталій Шайда повідомив, що йдеться про програмний продукт, який покаже диспетчеру, що і коли включати чи відключати, а також виключити помилки. Нова система вже пройшла тестування і використовуватиметься у разі блекаутів.

Минулого року українці часто нарікали на нерівномірні відключення світла. Диспетчерам було складно керувати лімітами та графіками для забезпечення соціальної справедливості.

За словами Шайди, зроблено все можливе зменшення кількості споживачів, які підключені до об’єктів критичної інфраструктури. До них не використовували графіки відключень. Проте повністю виключити їх неможливо з технічних причин. Очікується, що проблема вирішиться у майбутньому.

Також стало відомо, що ДТЕК розробила нестандартні заходи щодо мінімізації наслідків можливих ракетних обстрілів об’єктів енергосистеми. Вдалося переформатувати бригади, закріпити за ними певні пункти. Це дозволить оперативно реагувати на аварії та усувати наслідки атак.

Резервний аварійний запас збільшили на 25%, щоб у разі пошкоджень мати необхідне обладнання порівняно з 2022 роком.

У “ДТЕК Київські регіональні електромережі” закликали споживачів спочатку звертатися на сайт або до чат-боту компанії і лише після цього дзвонити до колцентру.

Нагадаємо, що у Міненерго заявили, що планові відключення електроенергії не передбачені. Вони можливі лише з об’єктивних причин, якщо після обстрілу в енергетичній системі виникне дефіцит ресурсу.

ДТЕК розробила програму для блекаутів: українцям будуть по-новому відключати електроенергію

В Укренерго повідомили, що вітчизняна енергосистема, незважаючи на пошкодження, зможе забезпечувати звичайне споживання електроенергії. Енергетики змоделювали найхолодніший день і дійшли висновку, що його можна буде пройти, якщо імпортувати електрику та підключити додаткові газові енергоблоки.

Джерело.