Дуда, вітаючи поляків з Днем Незалежності, закликав підтримувати Україну і бути готовими “навіть воювати з Росією”

Новини

Президент Польщі Анджей Дуда взяв участь в урочистостях у Варшаві з нагоди 105-ї річниці незалежності держави. У своїй промові лідер країни нагадав, що багато років тому польський народ втратив незалежність “через боягузтво, зраду, дурість, порочність”.

Також Дуда наголосив, що у цивілізованому світі після 24 лютого 2022 року кожен знає, хто є сучасною загрозою у світі – зокрема, і для суверенітету та незалежності Польщі. Слова польського лідера навело видання RFM24.

Президент закликав поляків підтримувати Україну і наголосив на важливості послідовного завершення і реалізації розпочатих програм озброєння.

“Сьогодні ми приймаємо біженців з України в нашій країні, під нашим дахом. Вони весь час з нами, тому що російський наступ зруйнував їхні домівки, тому що російський наступ забрав їхні землі, тому що російський наступ продовжує загрожувати існуванню їхньої держави“, – сказав Дуда.

Він наголосив, що російський імперіалізм не зупиниться на Україні.

“Він захоче захопити більше народів, відбираючи їхню свободу і відбираючи їхні держави, їхній суверенітет, їхню владу і їхній потенціал, використовуючи його у своїх цілях, у своїх інтересах”, – переконаний польський лідер.

Насамкінець Дуда наголосив, що поляки не повинні допустити, щоб їхня історія повторилася, і закликав дбати про свою безпеку.

“Ми повинні постійно підтримувати наших українських сусідів у їхній боротьбі за збереження своєї держави, але ми також маємо будувати свою силу. Так, як цього бажали батьки нашої незалежності. Ми повинні реалізовувати мудро розпочаті програми для забезпечення нашої безпеки”, – зазначив президент.

“Ми повинні реалізувати зміцнення військової безпеки нашої країни, відновлення життєвого потенціалу нашої армії, її модернізацію, зробити її такою, щоб вона була здатна захистити Польщу в разі агресії ззовні, щоб вона могла стати до бою, навіть проти російської армії, якщо вона захоче сюди прийти”, – додав Дуда.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у День незалежності Польщі провів розмову з польським колегою Анджеєм Дудою. Він привітав його та усіх поляків зі святом і наголосив, що Україна й Польща мають бути разом, щоб наші люди завжди були вільними.

Зеленський запевнив, що українці завжди будуть вдячні польському народові за допомогу у важкі часи російської агресії, а також відзначив важливість міцних відносин України та Польщі як однієї з основ єдності Європи.

– На кордоні між Україною та Польщею ускладнено рух для вантажівок з боку сусідньої держави. Було заблоковано рух вантажного транспорту в напрямку пунктів пропуску “Ягодин – Дорогуськ”, “Краківець – Корчова”, “Рава-Руська – Гребенне”.