“Джус”, Мінка, Проказін: у Повітряних силах розповіли про загиблих на Житомирщині пілотів

Новини

У Повітряних силах ЗСУ назвали імена трьох українських пілотів, які загинули 25 серпня внаслідок зіткнення двох навчально-бойових літаків L-39 на Житомирщині. Окрім капітана Андрія Пільщикова (позивний Juice), небесними янголами також стали майор В’ячеслав Мінка та майор Сергій Проказін.

Про це повідомила Бригада тактичної авіації м. Васильків. На її сторінці у Facebook опублікували фото  (щоб переглянути, доскрольте новину до кінця)obozrevatel.com

Зазначається, що всі троє були бойовими пілотами 40-ї бригади тактичної авіації повітряного командування “Центр” Повітряних сил ЗСУ. Під час повномасштабної агресії РФ кожен із них був задіяний до виконання повітряних операцій із захисту України, зокрема тактичних завдань на східному та Запорізькому напрямках.

"Джус", Мінка, Проказін: у Повітряних силах розповіли про загиблих на Житомирщині пілотів

Майор В’ячеслав Мінка мешкав на Київщині. Він повернувся в авіацію 2015-го, коли російський агресор напав на Україну. З початком повномасштабного вторгнення мав понад 200 годин нальоту. Це був досвідчений пілот 40-ї бригади, технічно підготовлений. Захисник знався на різних типах літаків, значну частину служби присвятив інструкторській справі.

"Джус", Мінка, Проказін: у Повітряних силах розповіли про загиблих на Житомирщині пілотів

Майор Сергій Проказін проживав на Полтавщині. Українець 24 роки свого життя присвятив авіації: пройшов службу від льотчика – до заступника командира бригади. З 2022 року мав понад 100 годин бойових польотів. Побратими згадують його непересічну усмішку, щирість, вміння прийти на допомогу в непростих ситуаціях.

"Джус", Мінка, Проказін: у Повітряних силах розповіли про загиблих на Житомирщині пілотів

Капітан Андрій Пільщиков родом із Харкова відомий за позивним Juice. Він присвятив авіації вісім років життя. З початком повномасштабної війни мав понад 500 годин нальоту, зокрема, під час виконання бойових завдань у складних умовах обстановки. Пілот здобув низку державних та відомчих нагород. Був мужнім, принциповим, безкомпромісним, завжди до кінця відстоював власну думку, активно виступав у західних медіа, зокрема в питанні надання Україні сучасних літаків F-16.

“Висловлюємо щирі співчуття рідним загиблих. Світла пам’ять про захисників неба України назавжди лишиться в серцях близьких, побратимів, всього вдячного українського народу”, – зазначили в Бригади тактичної авіації м. Васильків.

Новина доповнюється…