Епіфаній: УПЦ МП лише на словах дистанціювалася від Кирила і РПЦ

Новини

За слвоами Епіфанія, Московський патріархат “перебуває у рабській покірності кремлівській тиранії”.

Предстоятель Правосланої церкви України митрополит Епіфаній заявив, що війна є породженням ідеології “русского міра”. tsn.ua

Про це пише “Українська правда”.

Він наголосив, що ідеологія “русского міра” має бути засуджена, в тому числі з релігійної точки зору.

“Бо вона Царство Боже підміняє царством кремлівським. Вона Триєдиного Бога заміняє на “триєдину Русь”. Вона виправдовує всяке зло, якщо його мета – служити “русскому міру”, – сказав Епіфаній.

Глава ПЦУ нагадав, що Кремль зробив церковні інституції одним з інструментів своєї агресії.

“Московський патріархат на чолі з Кирилом Гундяєвим перебуває у рабській покірності кремлівській тиранії та служить її інструментом. Структури РПЦ – і це бачимо не лише ми, але визнають і незалежні міжнародні експерти – були системно включені в підготовку до агресії проти України та в її здійснення”, – говорить ієрарх.

Епіфаній вважає, що УПЦ МП, яка заявляє, що дистанціюється від патріарха Кирила і Російської Церкви, “на ділі – залишається в підлеглості їм”.

Тому він закликав законодавчо заборонити для будь-яких релігійних організацій в Україні мати підлеглість російським релігійним центрам.

“Кремль перетворив ці центри на свої центри впливу, з яких православні, мусульманські, протестантські та інші релігійні лідери РФ сприяють агресору і виправдовують його злочини. Україна має право захищати себе від російської гібридної агресії в духовній сфері так само, як захищає себе на полі бою”, – підсумував митрополит Епіфаній.