Ердоган під час розмови з Путіним закликав його завершити війну в Україні та озвучив спосіб

Новини

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним укотре заявив про необхідність “негайного припинення” війни в Україні. Зробити це він пропонує шляхом переговорів.

Про це пише турецьке видання Daily Sabah. Також повідомляється, що Ердоган подякував Путіну за продовження “зернової ініціативи”. obozrevatel.com

“Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган вказав президенту Росії Володимиру Путіну на важливість значення, що Туреччина надає негайному припиненню російсько-українського конфлікту шляхом переговорів”, – цитує видання заяву Управління комунікацій Туреччини.

Обидва президенти також обговорили “кроки для зміцнення турецько-російських відносин на основі економічної співпраці, про яку домовилися в Сочі”, маючи на увазі їхню зустріч у серпні минулого року.

“Під час тих переговорів Ердоган та Путін домовилися збільшити обсяг двосторонньої торгівлі до 100 мільярдів доларів і зробити конкретні кроки для зміцнення енергетичної, торговельної та економічної співпраці”, – пише турецьке видання.

Зазначається також, що Ердоган подякував Путіну за його позитивну позицію щодо продовження Чорноморської “зернової ініціативи”.

Як відомо, у липні 2022 року Туреччина, Організація Об’єднаних Націй, Росія та Україна підписали в Стамбулі угоду, яка відновила експорт зерна з трьох українських портів, що були заблоковані Росією після початку війни в лютому того ж року.

18 березня 2023 року в уряді України повідомили про продовження зернової ініціативи на 120 днів, хоча Росія спершу погоджувалася лише на 60. Термін дії попереднього продовження угоди завершився 18 березня.