Ердоган вирішив влізти в розслідування підриву Каховської ГЕС: що це означає для України

Новини

Російський журналіст та блогер Майкл Накі в інтерв’ю Politeka Online пояснив, навіщо президент Туреччини Реджеп Ердоган запропонував створити міжнародну комісію з розслідування катастрофи на Каховській ГЕС, яку підірвали російські окупанти.

“Ердоган грає свою гру. Він намагається отримувати вигоду з цього конфлікту всіма можливими способами, йдучи назустріч і росії, і Україні, виступаючи деяким модератором. Таким чином набиваючи собі політичні бали, у тому числі в комунікації всередині країн НАТО, і намагаючись знайти в цьому якісь преференції, забезпечуючи в тому числі власну безпеку, тому що всередині Туреччини є дуже напружена ситуація, і Ердоган розуміє, що у випадку, якщо почнуться якісь протести, революції чи ще щось, він дуже не хоче, щоб західне співтовариство якимось чином втручалося у те, що відбувається. Тому він має важіль, який він використовує для того, щоб бути корисним у цій ситуації”, — заявив експерт.

Ердоган та Путін

Тому, за його словами, і у цій ситуації Ердоган намагається стати третьою стороною.

“Безумовно, міжнародне розслідування потрібне, і, власне, цього просить і сама Україна, вимагаючи розглянути це і в Раді безпеки ООН, і загалом надіслати команду фахівців, які все це зафіксують. Це правильна нормальна стратегія. Саме це відбувалося, коли росія збила Малайзійський Боїнг. Загалом Ердоган намагається отримувати з будь-якої ситуації, у тому числі цієї, власну вигоду”, – додав Майкл Накі.