Фізично “Вагнер” на Донбасі вже закінчилася, – майор ЗСУ про концентрації компанії Пригожина на “рідній” Африці

Новини

Майор запасу ЗСУ, ветеран російсько-української війни, військовий експерт Олексій Гетьман розповів 24 Каналу, що спочатку під Бахмутом “вагнерівців” було щонайменше 45 тисяч, зокрема кримінальників, деяким навіть не давали бронежилети та каски. Зараз їх залишилось не більше 7 тисяч. І тепер їхній ватажок Пригожин заявляє, що вони будуть кудись відходити і переформатовуватись.

Він зазначив, що наразі невідомо, який у “вагнерівців” моральний стан. patrioty.org.ua

Але з точки зору військової одиниці – 45 тисяч, навіть погано навчених, це велика сила. 7 тисяч – це теж велика цифра. Але в порівнянні з тим, що було, можна вважати, що ця приватна військова компанія існує де-юре. А по факту фізично вона вже закінчилась, – вважає майор ЗСУ.

За його словами, Пригожин зараз перемикається на політичні розбірки, забуваючи про військову справу, і це нам тільки на користь.

Військовий експерт пояснив, що приватна військова компанія чимось схожа на охоронну компанію. Вона може займатися не тільки військовими справами, а також супроводом вантажів, здійснювати охоронну діяльність. І вона зазвичай не фінансується з держбюджету, а існує на приватні гроші людей, які можуть її найняти.

“Цілком ймовірно, що Пригожин, посварившись остаточно з Шойгу, Герасімовим і Путіним, поїде кудись, де йому будуть платити гроші, а його компанія виконуватиме військово-поліцейські і охоронні функції”, – наголосив Олексій Гетьман.