Газ, тепло та вода стануть розкішшю: у НБУ розповіли про підвищення тарифів

Новини

У НБУ спрогнозували, коли можуть підвищитися тарифи на газ, тепло та гарячу воду

Про необхідність підвищувати комунальні послуги говорять уже давно. Але на період воєнного стану в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на газ, тепло та гарячу воду. У НБУ в інфляційному звіті за жовтень 2023 року з’явилася інформація, коли їх можуть підняти.

Так, з’явився прогноз, що тарифи на газ, гарячу воду та опалення підвищуватимуть, але швидше за все не раніше 2025 року.

Імовірно, до цього часу в Україні діятиме мораторій на комунальні тарифи. Фінансовий регулятор вважає, що відмова від підвищення тарифів на такий термін дозволить стримувати зростання цін.

Навіть попри високу соціальну значущість тарифів, що впливатиме на Кабмін після скасування мораторію, уникнути їх підвищення не вдасться.

Також у Нацбанку вважають, що тоді тарифи можуть привести до ринкових. Але, як очікує регулятор, це не призведе до різкого зростання тарифів, оскільки підвищення може відбуватися у кілька етапів.

Крім цього, українцям призначатимуть субсидії, щоб за незаможним підвищення тарифів не сильно вдарило. Але при цьому тарифи на холодне водопостачання та електроенергію підвищити можуть і до 2025 року.

Варто зазначити, що в Нафтогазі, який постачає газ більшості українців, заявили, що до кінця цього опалювального сезону, тобто до 1 травня 2024 року тариф на “блакитне паливо”, як і раніше, залишиться в районі 7,96 грн за кубометр.

Тариф на електроенергію з червня 2023 року підняли населенню до 2,64 грн за кВт-годину. У Міненерго також заявили, що до кінця опалювального сезону цю ціну не планують міняти.

Підвищення було вимушеним кроком через обстріл російських окупантів енергетичної інфраструктури України.