Генсек НАТО Столтенберг оголосив про “вирішальну фазу війни” в Україні і закликав дати ЗСУ зброю

Новини

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна може розраховувати на збільшення поставок важкого озброєння від західних країн найближчим часом. Це важливо, оскільки наразі триває вирішальна фаза війни.

Відповідну заяву Столтенберг зробив в інтерв’ю газеті Handelsblatt. Він наголосив, що нещодавні обіцянки країн Заходу щодо надання важкої бойової техніки є важливими, і генсек Альянсу очікує більшого в найближчому майбутньому. obozrevatel.com

Про це Столтенберг заговорив напередодні засідання Контактної групи з питань оборони України, що координує постачання зброї Києву, що відбудеться наступного тижня на авіабазі Рамштайн у Німеччині.

Ми перебуваємо у вирішальній фазі війни. Тому важливо, щоб ми надали Україні зброю, необхідну для перемоги”, – наголосив він.

Столтенберг зазначив, що російський диктатор Володимир Путін зробив помилку, напавши на Україну.

“Він переоцінив силу власних збройних сил. Ми бачимо їхні помилки, відсутність морального духу, проблеми з керівництвом, погане оснащення”, – зазначив генсек НАТО.

Однак, за його словами, росіяни “продемонстрували, що вони готові нести великі втрати для досягнення своїх цілей”, тому Росію не варто недооцінювати.

Водночас Столтенберг наголосив, що вважає низькою ймовірність застосування Росією ядерної зброї.

“Ризик застосування ядерної зброї низький”, – сказав він, додавши, що Китай та інші країни надіслали Росії сигнал, “що ядерна зброя не повинна бути використана”.