Геращенко: Ми звертаємося до уряду і до всіх органів місцевої влади негайно розірвати орендні відносини з московською церквою

Новини

Iryna Gerashchenko

У зв’язку з зухвалими діями представників московської церкви в Україні, які незаконно блокують історичні будівлі Києво- Печерської Лаври, виправдовують російську агресію, співпрацюють з окупантами та відмовляються відспівувати загиблих українських героїв, нападають на воінів, Європейська Солідарність звертається до міністрів юстиції і інформаційної політики та культури з вимогою виконати рішення Конституційного Суду України і українського законодавства щодо негайного прийняття коректної назви УПЦ МП як російської церкви, що відповідає дійсності.

Ми звертаємося до уряду і до всіх органів місцевої влади із закликом негайно розірвати орендні відносини з московською церквою , там, де вони і досі займають історичні приміщення. Фракції «ЄС» в місцевих органах влади ініціюватимуть такий перегляд орендних відносин з УПЦ МП.

Московська релігійна секта створює реальні загрози національній безпеці України, тому всі інститути влади мають об’єднатися і дати рішучу відсіч російському гібридному впливу.
Верховна Рада України не має права самоусунутися і стояти осторонь в питаннях захисту національної безпеки.

Наполягаємо, що наступне пленарне засідання має бути присвячене питанням заборони московської церкви. Вимагаємо в рамках години запитань до Уряду заслухати міністрів юстиції і інформаційної політики та культури щодо виконання законодавства про назву церкви та розірвання орендних відносин на користування історичних споруд представництвом московського патріархату. Ініціюємо запрошення керівника СБУ , аби заслухати про роботу спецслужби в захисті нацбезпеки в релігійній сфері, щодо виявлення ворожих агентів в рясах.

В ВР зареєстровано кілька законопроєктів щодо заборони організацій, які належать до московського патріархату в Україні та впорядкуванню орендних відносин , розриванню договорів на оренду та/або користування релігійних споруд, що перебувають у комунальній та державній власності, з тими релігійними організаціями, які не дотримуються вимог Закону України «Про внесення зміни до статті 12 Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури релігійної організації з центром в державі- агресорі.

Наполягаємо, аби ВР негайно розглянула законопроєкти 8221 та 8371, спрямовані на врегулювання проблеми з присутністю московської церкви в Україні. Тим більше , ці законопроєкти були підтримані профільним комітетом ВР

джерело