Глава Пентагону: взимку ситуація на полі бою буде на боці України, ЗСУ отримали необхідне спорядження

Новини

Міністр оборони США Ллойд Остін вважає, що українська армія набагато краще оснащена, ніж російська, тож узимку ситуація на полі бою буде на боці ЗСУ. Українці продовжать тиснути на окупантів та підривати їхні шляхи забезпечення.

Про це глава Пентагону сказав на брифінгу за підсумками сьомого засідання контактної групи з питань військової допомоги Україні у форматі “Рамштайн”. Засідання відбулося 16 листопада в онлайн-форматі, трансляція брифінгу велася на Twitter-акаунті Пентагону.

“Я вважаю, що зимові бойові дії сприятимуть українцям”, – заявив Остін.

Глава американського оборонного відомства зазначив, що партнери передали українській армії “величезну кількість” зимового спорядження – зокрема, Канада та інші країни, які були “дуже і дуже щедрими”. Водночас, за словами Остіна, Росії буде складно підтягнути на територію України спорядження, необхідне для ефективних боїв у зимовий час.

Складність також полягає в тому, що армія окупантів перебуває на чужій землі на відміну від українців, які знають свої території. До того ж ЗСУ ускладнили логістичне забезпечення окупаційних військ.

“З іншого боку, російська армія воює в чужій країні. Українці зробили проблемними їхні шляхи постачання. Це буде складно для них – доставляти військам спорядження, необхідне для ефективного ведення бойових дій”, – сказав Остін.

Він припустив, що ЗСУ, як і зараз, матимуть перевагу на фронті.

“Вони будуть підготовлені до цієї зими. І я не думаю, що росіяни будуть настільки ж готові”, – наголосив міністр.

На його переконання, українські війська й надалі чинитимуть тиск на логістичні лінії постачання російських окупаційних військ.

“Українці знають, що дати їм (росіянам. – Ред.) можливість відпочити, переобладнатися та переозброїтися, – це помилка. Це операційна помилка. Я не вірю, що вони припустяться такої помилки”, – зазначив міністр оборони США.

OBOZREVATEL