Годжес зробив прогноз щодо закінчення війни в Україні та назвав умову

Новини

Україна може перемогти у війні з РФ до кінця 2023 року. Багато в чому це залежить від підтримки США та інших союзників на Заході, які мають твердо заявити про бажання нашої перемоги.

Такий прогноз озвучив колишній командувач військ США в Європі генерал Бен Годжес в інтерв’ю виданню “Гордон”. “Якщо ми ухвалимо політичне рішення, тоді війна закінчиться до кінця року, якщо ми забезпечимо Україну всім необхідним. Більше не буде жодних виправдань, жодних напівзаходів. Ми візьмемо і зробимо”, – сказав він     obozrevatel.com

Військовий додав, що вірить у таку можливість, але якщо Захід не надасть належної допомоги, “імовірно, війна продовжиться і наступного року”.

За словами Годжеса, він хотів би, щоб політикою США стала перемога України за визначенням президента Володимира Зеленського з повним відновленням територіальної цілісності, поверненням всіх депортованих українців, покаранням за військові злочини та гарантіями безпеки,

Підтримка такої концепції досить велика, але поки що не єдина, зазначив генерал:

“Ми повинні допомагати Україні безперервними зусиллями з модернізацією її оборони. Потрібно, щоб Україна була озброєна до зубів, як, наприклад, Південна Корея, щоб мала можливість утримувати Росію від повторних атак. Я чекаю якоїсь угоди або домовленості між США, можливо, з деякими іншими країнами та Україною, щоб підвищити безпеку України, доки вона не стане членом НАТО”.

На думку Годжеса, Росія готова воювати з Україною, поки має “тіла, які Путін готовий кинути в м’ясорубку”.

“Поки Путін відчуває, що його не можуть перемогти, він продовжуватиме витрачати життя та ресурси на досягнення своєї мети”, – сказав Бен Годжес.

При цьому військовий вважає позитивним моментом розкол у російських елітах, зокрема “ненависть” між власником ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним, міністром оборони РФ Сергієм Шойгу, начальником генштабу РФ Валерієм Герасимовим та головою Чечні Рамзаном Кадировим.

Поки вони борються одне з одним, вони не можуть розробити послідовну стратегію війни. Крім того, очевидно, що в оточенні Путіна є багато незадоволених, зокрема олігархів, які втрачають гроші через “спецоперацію”.

“Звичайно, ця війна – катастрофа для Росії. Я думаю, саме тому в президента Путіна такий сильний апарат внутрішньої безпеки: він намагається захистити себе та свій режим”, – сказав Годжес.