Головнокомандувач сил НАТО в Європі підтримав передачу Україні F-16 і далекобійних ракет – ЗМІ

Новини

Надання Україні передового західного озброєння дозволить їй перемогти у війні з РФ. Йдеться про оснащення Сил оборони американськими винищувачами F-16, сучасними безпілотниками та ракетами великої дальності.

Таке переконання висловив головнокомандувач сил НАТО в Європі генерал США Крістофер Каволі. Як передає Politico, думкою щодо військової допомоги Києву він поділився під час закритого брифінгу з понад десятьма сенаторами й членами Палати представників американського Конгресу, яка пройшла 17 лютого. obozrevatel.com

Зазначається, що на заході у Каволі поцікавилися, чи допоможуть “бойові соколи” F-16 виграти Україні повномасштабну війну з Росією, яка триває вже майже рік. Військовий чиновник відповів коротко і ствердно: “Так”.

Водночас він додав, що українським Силам оборони також потрібні ракети більшого радіусу дії. За його словами, таке озброєння допоможе захисникам завдавати ударів по позиціях окупантів із більшої відстані, а ще знищувати ворожі штаби й тилові лінії постачання, руйнувати загалом російську військову машину на тимчасово захоплених територіях.

Головнокомандувач сил НАТО в Європі підтримав передачу Україні F-16 і далекобійних ракет – ЗМІ

Журналісти Politico акцентували увагу на тому, що така відповідь генерала США йде далі, ніж попередні публічні коментарі більшості високопоставлених американських чиновників. Адже останні заявляли тільки, що не виключають передачу Україні винищувачів у майбутньому, проте підкреслювали, що вони надають пріоритет забезпеченню України протиповітряною обороною.

На Мюнхенській конференції з безпеки головнокомандувач сил НАТО в Європі повідомив, що Штати разом із союзниками повинні надати Києву найбільш сучасну зброю, яка в них є, враховуючи передові літаки, дрони й ракети з радіусом дії більш ніж 100 кілометрів.

“Ця зброя зробила б кращу роботу для посилення спроможностей України дати відсічі московським військам”, – вказав Каволі.