Грошові перекази між картками відстежуються, українців попередили: про які суми йдеться

Новини

Грошові перекази в Україні відстежуються, стало відомо, про які суми йдеться.

Кабінет Міністрів України у 2023 році прийняв Нацстратегію, що стосується доходів у 2024-2030 роках.

Відомо, що таким чином було виконано одне із зобов’язань перед МВФ.

Тим часом у мережі почали активно з’являтися чутки про ймовірний 18-відсотковий податок на перекази грошей між банківськими картками українців.

Інформація у мережі про можливий податок на переказ грошей здивувала населення, тим паче в умовах й без того складної економічної ситуації в країні.

Тому голова Комітету ВР з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев вирішив заспокоїти громадян, відкинувши всі плітки та розмови щодо так званого “введення 18%-го податку” на переказ грошей між картками.

Таким чином, введення нового податку в Україні на переказ грошей не планується, інформація, що була активно обговорювана напередодні у суспільстві – не відповідає дійсності.

Але варто пам’ятати, що в банківській системі діє фінансовий моніторинг, він фіксує транзакції.

Тому українцям варто завжди згадувати, що будь-які зміни можуть бути введені з урахуванням обмежень фінмоніторингу, що передбачені законом.

Закон про фінмоніторинг передбачає те, що під контроль можуть потрапити перекази готівки в сумі, що складає більше 5 тисяч гривень, тому через це банківські установи можуть блокувати перекази, які перевищують дану суму.

Джерело: unian.