Гривня зміцніла: який курс долара встановили в Україні 7 червня

Новини

Курс готівкового долара у банках України дещо знизився. У середу, 7 червня, вартість американської валюти в середньому становить 36,9/37,3 грн за долар (купівля/продаж). Порівняно зі значеннями вівторка курс купівлі не змінився, а от у продажу долар впав на 5 копійок.

Загалом за тиждень середній курс долара в банках уже знизився на 22,5 копійки. Про це свідчать дані спеціалізованого порталу.obozrevatel.com

Найдешевше долари серед найбільших банків продає Райффайзен Банк (37,2 грн). Найвищий курс на продаж встановив Креді Агріколь (37,7 грн.). Купує долари за найнижчою ціною теж Креді Агріколь (36,5 грн), а за найвищою – ОТП Банк (36,9 грн).

Банківський курс долара в Україні за останній місяць

Скільки коштує долар у банках 7 червня

На чорному ринку долар у купівлі коштує до 37,08 грн, середній курс продажу становить 37,19 грн, що також трохи нижче, ніж днем раніше. Євро на валютному аукціоні 7 червня продають по 39,96 грн, а купують – по 40,15 грн.

Офіційний курс долара, за даними Нацбанку, залишається фіксованим на рівні 36,56 грн. Проте курс євро, який не заморожено, змінився – 7 червня він упав на 4 коп., до 39,05 грн.

Що буде з курсом долара до кінця 2023 року

Аналітики Dragon Capital помітно покращили прогнози для української гривні. Раніше експерти прогнозували, що до кінця року курс долара злетить до 43 грн. Тепер вони вважають, що долара дорожче 39 грн не буде.

“Динаміка валютного ринку в останні місяці була значно кращою, ніж ми очікували”, – пояснили аналітики перегляд свого прогнозу. Зокрема вони відзначили зменшення дефіциту іноземної валюти як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

На їхню думку, курсова стабільність також допоможе утримати інфляцію. В результаті зростання цін за підсумками року становитиме не 16%, а 12,5%.