ГУР про атаки на Москву: це кара Божа, армія РФ ніяка не друга у світі

Новини

Постійні “негаразди” на кшталт вибухів та закриття аеропортів, що останнім часом усе частіше відбуваються у столиці Росії Москві, а також у Московській області, є наслідком збройної агресії РФ проти України та своєрідною “карою Божою”. Вони доводять, що могутність Росії була значно переоцінена світовою спільнотою, а російська армія і близько не є “другою армією світу”.

Атаки дронів та вибухи на підприємствах військово-оборонного комплексу показують, що панівний у Росії режим усе менше здатен контролювати ситуацію у своїй же країні, а розв’язана РФ війна вже давно йде геть не за планом. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі телемарафону. obozrevatel.com

“Карою Божою” назвав він вибухи, атаки дронів та паралізовані через них російські аеропорти.

“Це відбуваються наслідки російського повномасштабного вторгнення до України та показ на весь світ, що друга армія, звичайно, ніяка не друга у світі і що вона навіть не може дати раду із захистом власної столиці на болотах. Кара Божа відбувається”, – заявив Юсов.

Він також звернув увагу на те, що російська влада докладає все більше зусиль, аби не допустити витоку в мережу фото й відео з місця “бавовни” на території РФ, а також в окупованих частинах України. Це, на його думку, є свідченням того, що події для Росії розгортаються все з меншою відповідністю “плану СВО”.

“У нас іде війна, ми захищаємо країну від агресора, і тому зрозуміло, що ми звертаємося до громадян із проханнями обмежувати цю інформацію, не фіксувати, не знімати, не фільмувати. У нас усе зрозуміло. Тут справа трохи в іншому. Якщо в них усе йде за планом, то для чого їм забороняти власним громадянам щось викладати?” – поцікавився Юсов.

ГУР про атаки на Москву: це кара Божа, армія РФ ніяка не друга у світі

На його думку, російська влада має хронічну нездатність до визнання своїх помилок. Тому коли заборони на публікацію відео та фото дістануться до Москви, це стане свідченням того, що ситуація розгортається не за планом агресора, або цей план не такий вже й якісний.

Юсов також пожартував у відповідь на запитання про озвучену в Росії офіційну версію щодо вибуху на Загорському оптико-механічному заводі у Підмосков’ї, який стався напередодні, 9 серпня. Там вибух, що призвів до поранень десятків людей та значних руйнувань, пояснили НП на “піротехнічному складі” в орендованому приміщенні заводу. Юсов порадив окупантам розміщати побільше піротехнічних складів – і насамперед у підприємствах ОПК.

ГУР про атаки на Москву: це кара Божа, армія РФ ніяка не друга у світі

ГУР про атаки на Москву: це кара Божа, армія РФ ніяка не друга у світі

Порушив він також питання “атак дронів”, які щоразу частіше відбуваються у Москві та Московській області. Атаки стають не лише чисельнішими, але й якіснішими.

“І їхня географія розширюється. Це означає, що ситуацію режим Путіна на Росії контролює все менше і менше. І справді, замість того, щоб захищати власну країну та власне небо, вони займаються геноцидною війною проти іншої незалежної держави, яка ні на кого не нападала”, – заявив Юсов.

Події останніх місяців, вважає представник воєнної розвідки України, поставили російське суспільство загалом та військово-політичне керівництво держави-агресорки зокрема перед дилемою: або повернути засоби протиповітряної та протиракетної оборони, а також російську армію з України назад, у Росію, і взяти ситуацію під контроль – або продовжувати вдавати, що все йде “за планом”.

“Якщо РФ виведе всі війська з окупованих українських територій, видасть воєнних злочинців і відшкодує всі збитки, завдані українському народу й Україні, то, звичайно, жити їм буде легше, спокійніше та безпечніше”, – окреслив “рецепт спокою” для росіян представник ГУР.

Нагадаємо, 9 серпня на території Загорського оптико-механічного заводу в Підмосков’ї пролунав потужний вибух. Постраждало щонайменше 60 осіб, 12 людей вважають зниклими безвісти. Зруйновано та пошкоджено низку будівель на території заводу, а в 38 багатоквартирних будинках поблизу повилітало скло.

За офіційними даними, вибух стався на орендованому складі піротехнічних виробів. Також влада визнала смерть однієї з постраждалих у лікарні. Натомість один із популярних російських пабліків із посиланням на власні джерела повідомив про виявлення під завалами “фрагментів тіл 10-15 людей”.

Цікаво, що місцева влада відчайдушно намагалася применшити масштабність події. Губернатор Московської області Андрій Воробйов переконував, що на “Загірському оптико-механічному заводі” нібито давно виробляють лише піротехніку. Проте російські журналісти на сайті держзакупівель знайшли підтвердження, що завод із 2019-го бере участь у розробці “стелс”-бомбардувальника нового покоління. Також він виконував і інші замовлення міноборони РФ.