“HIMARS знищив сотні окупантів, тепер почалися облави на “зрадників”: що сталося на базі у Макіївці

Новини

У Макіївці Донецької області було знищено базу російських окупаційних військ, на якій вони на той час святкували Новий рік. За попередніми оцінками, може йтися щонайменше про 400 загиблих військовослужбовців, яких нещодавно відправили в Україну. У тому, що сталося, росіяни вже звинуватили “людей у великих погонах”, причому з РФ – їх навіть запідозрили в “роботі на ГУР”.

OBOZREVATEL зміг зв’язатися з жителями Макіївки та з’ясував нові подробиці події.

Ефектне “вітання”

Інформація про удар по базі ЗС РФ в окупованому місті-супутнику Донецька просочилася в мережу ввечері 1 січня. Як з’ясувалося, свіжу партію мобілізованих росіян розмістили у будівлі колишнього ПТУ №19, яке вже давно віджали окупанти.

''HIMARS знищив сотні окупантів, тепер почалися облави на''зрадників'': що сталося на базі у Макіївці

У ніч з 31 грудня на 1 січня вони якраз зібралися всією “масовкою” святкувати Новий рік. За іронією долі, саме під бій кремлівських курантів було завдано удару по базі на вулиці Кремлівській. Ефектності “привітанню” додало і те, що здетонував боєкомплект – феєрверк був ще той.

У результаті від бази окупаційних військ залишилася лише купа каміння: весь вчорашній день на місці працювала будівельна техніка.

Кількість загиблих досі достеменно невідома: за різними оцінками на базі під час удару перебували від 150 до 700 окупантів, більшість із яких нібито мобілізовані із Саратова. За інформацією Страткому ЗСУзагинули 400 російських військових, а близько 300 було поранено. Причому стверджується, що це сталося “внаслідок необережного поводження з нагрівальними приладами, ігнорування заходів безпеки, куріння в невстановленому місці”.

Самі окупанти не розкривають кількість загиблих, однак визнають, що жертв дуже багато. Деякі обмежуються короткими, але змістовними фразами.

вибух у Макіївці

За словами джерела OBOZREVATEL, яке мешкає у Макіївці, після “гучної ночі” до знищеної будівлі нікого з місцевих не підпускали.

“Розташування цієї будівлі таке, що вона дещо віддалена від житлових будинків. Знайомі просто проїжджали повз, так їх спочатку зупинили, перевірили документи, ретельно обшукали автомобіль, ґрунтовно допитали і лише потім відпустили. Люди дуже злякалися. А вояки між собою обговорювали, що загинули якісь великі командири”, – каже чоловік.

За його словами, скупчення окупантів у будівлі колишнього училища нічого, крім проблем, місцевим жителям не принесло: “Постійно крики, бійки… А перед Новим роком вояки вигребли всю їжу та алкоголь у найближчих магазинах: люди дуже злилися. Довелося далеко вибиратися по продукти, а літнім це дуже непросто”.

Усі розуміли, що будь-якої миті по базі може прилетіти. А тепер, коли це сталося, спокійніше не стало.

“Місцеві з селища кажуть, що це HIMARS знищив сотні окупантів, а тепер почалися облави на “зрадників”. Росіяни почали ходити по домівках, розпитувати, чи не живе тут хтось із хо*лів – тобто проукраїнськи налаштованих. Шукають тих, хто “здав” координати. А що їх здавати? Про базу знало все місто. Схоже, їм просто потрібні цапи-відбувайла”, – вважає літній чоловік.

Макіївка 19 училище

За його словами, окупанти вже обговорюють примусове виселення – причому не тільки з селища, де було знищено базу, але й з інших районів Макіївки: “Справа в тому, що вони хочуть уникнути такого скупчення військових в одному місці, збираються розселитися по приватних будинках. Боюся, що тепер багатьох жителів Макіївки змусять віддати їм своє житло”.

Зрадники та витратний матеріал

Якщо інформація про те, що загинули мобілізовані з Саратова, підтвердиться, втрати адміністративного центру миттєво збільшаться – і, можливо, відразу в кілька разів.

Росія ретельно приховує кількість убитих на війні в Україні окупантів, проте частково інформація з “того боку” все ж таки просочується в мережу. Так, 9 грудня у Саратові на “пам’ятну стіну” внесли імена 170 місцевих жителів, які загинули за 2,5 місяці (з початку мобілізації) на території України.

Саратов мобілізація

Після “бавовни” у Макіївці російський сегмент Telegram буквально вибухнув від гнівних постів, а шкідниками та зрадниками назвали “людей у великих погонах”, які допустили таке скупчення “мобіків” в одному місці.

''HIMARS знищив сотні окупантів, тепер почалися облави на''зрадників'': що сталося на базі у Макіївці

Причому на слова, що удар по базі в Макіївці з такою кількістю загиблих окупантів – це прецедент, теж була гнівна реакція.

училище 19 Макіївка

Самі ж прихильники “СВО” нагадали й інші провали армії Росії, коли загинула величезна кількість військовослужбовців: крейсер “Москва”, БДК “Саратов”, підрив гелікоптерів у Псковській області, результативні удари по стратегічних аеродромах із втратою літаків та загибеллю “найцінніших фахівців”, “повний роз*б аеродрому в кримській Новофедорівці”, а також “тупе багатомісячне “убивання” об Авдіївку та Бахмут”.

база у Макіївці удар

Деякі росіяни прямо заявили, що загибель військовослужбовців ЗС РФ в Україні відбувається через “тупість, зраду та самодурство” командирів.

“Якби це була одна Макіївка. Це скрізь так. Сватове. Кремінна. Павлівка. Сотні зниклих безвісти (мобілізованих. – Ред.), метод не змінюється – “закидати шапками”. Ну а що – зібрали хлопців, що простіше. Сім’ї небагаті. Нехай не цвенькають. А ми, якщо що, сльозу з екранів пустимо і назвемо їх героями. Хлопці гинуть від тупості, зради, самодурства”, – зробила слізний допис у Telegram російська пропагандистка Анастасія Кашеварова.

І після 9 місяців повномасштабної війни деякі нарешті зробили правильний висновок, що мобілізовані з РФ є витратним матеріалом, який нікому не шкода.

“…Будь ти тричі патріот і чотири рази супергерой, тебе просто пр**буть по тупості ще до того, як знадобиться реально ризикувати життям у бою. Тому що їм с*ати на твоє життя, на життя сотень і тисяч таких же. Вони реально думають, що люди – витратний матеріал, можна ще набрати”, – дійшов несподіваного висновку один із російських каналів, який повністю підтримує війну проти України.

скільки загинуло у Макіївці

Тим часом деякі російські “військкори” за вказівкою зверху вже почали опитування про необхідність запровадження військової цензури. А те, що до цього йде, – видно неозброєним оком. Іншого шляху у Кремля заткнути всім рота та приховати величезні втрати вже не лишилося.