Хмельниччина… Мати загuблого воїна на кoлінах благала священика МП дати можливість відспівати її сина ВІДЕО

Новини

У селі Велика Березна на Хмельниччині священник, який підпорядковується московському патріархату, не дозволив відспівати загиблого на фронті героя Сергія Цимбалюка. Ба більше, він не впустив у храм священика Православної церкви України.

Про це повідомляє видання “ВСІМ”. Інцидент стався ще 10 листопада.

Сергій Цимбалюк пішов на війну добровольцем у перші дні широкомасштабного вторгнення. Він брав участь у боях на Київщині, а після цього захищав Україну в східних областях.

У селі Довгеньке Ізюмського району на Харківщині життя бійця обірвалося у віці 32 років.

Цимбалюк загинув 23 квітня під час виконання бойового завдання у складі спецгрупи на території, що була окупована. Родина не могла поховати українського захисника 190 днів.

Тіло вдалося забрати лише після деокупації.

У селі Велика Березна є лише одна церква, але оскільки родина відмовилася від московського патріархату, для проведення обрядів у московській церкві вони запросили священника ПЦУ.

Проте настоятель храму Ігор Бондарук погодився на це не відразу. Домовитися із ним про це намагалися і представники місцевої влади, і правоохоронці. В результаті священник МП дав згоду. Та за умови, що священник ПЦУ не буде заходити до престолу в церкві.

Обряд проводив отець ПЦУ Андрій Моравський, проте він не міг його розпочати, бо в храмі були зачинені Царські ворота. Коли священника московського патріархату попросили їх відкрити, він відмовляв, і після цього в церкві розпочався конфлікт.

Усі присутні стали просити настоятеля московської церкви дати можливість провести воїна в останню путь. А мати загиблого стала навколішки й сказала: “Я вас прошу, стаю на коліна, відспівайте мою дитину!”

Сам Андрій Моравський пояснив, що він не міг почати прощальну церемонію із зачиненими Царськими воротами у храмі, бо вважається, що саме вони символізують входження душі до раю. Крім того, починаючи богослужіння, священник має виголошувати слова із престолу, а туди його не пускав настоятель московської церкви.

Після цього інциденту в селі проведуть збори щодо переходу з УПЦ МП до ПЦУ. Попри важку прощальну церемонію, рідні та близькі попрощалися із воїном. Сергія Цимбалюка поховали в його рідному селі Велика Березна.

Нагадаємо, настоятель Свято-Миколаївського собору в місті Горішні Плавні на Полтавщині отець Григорій переконаний, що в Україні понад пів року триває не війна, а російська “спецоперація”. Ці слова священнослужитель мав сміливість сказати матері захисника, котрого вважають зниклим безвісти.

Джерело