ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ! Українці зайшли у свій український храм. Зайшли українські священники..: там провели першу молитву українською мовою

Новини

Після побиття військового священнослужителями УПЦ МП у Свято-Покровському кафедральному соборі, віряни провели збори на території приміщення. Вони більшістю голосів проголосували за перехід церкви в ПЦУ.

На зборах біля церкви зареєструвалося 1 235 людей. Більшість із них проголосували за те, що приміщення повинно перейти до ПЦУ. 24tv.ua

Депутат Юрій Смаль, голова зборів з переходу церкви, заявив, що митрополит Хмельницький і Староконстянтинівський Антоній (Василь Фіалко) передав ключі від собору.

Комісія зайшла в середину храму й описує майно. 3 квітня представники комісії віднесуть документи про перереєстрацію в ОВА.

Пізно ввечері, після випровадження прокремлівських попів із собору, там вперше за останні десятиріччя відбулася молитва українською мовою. Також люди співали пісні, зокрема Гімн України.

У соборі співають Гімн України: дивіться відео

Надалі церкву поки що закриють. До Великодня за східним обрядом там не проводитимуть Богослужінь.

Надалі церкву поки що закриють. До Великодня за східним обрядом там не проводитимуть Богослужінь.

Представники УПЦ МП вийшли через задній вихід

Hromadske повідомляє, що представники УПЦ МП покинули територію через задній вихід. Приміщення храму та адмінбудівель, які є на його території, опечатують.