Хвиля зі зруйнованої ГЕС дісталася пляжів Одеси, яка небезпека існує: “Можна залишитися калікою”

Новини

Через підрив російської армії Каховської ГЕС, яка спричинила затоплення населених пунктів, водоймища в кількох регіонах вважаються небезпечними. Течія принесла побутове та органічне сміття і до берега моря в Одесі.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов розповів, як боротимуться зі сміттям на пляжі.nikolaev.politeka.net

Металеве ліжко, взуття, діжки та рештки меблів – це неповний перелік того, що опинилося на пляжах Одеси та області після знищення Каховської ГЕС.

Міський голова Одеси Геннадій Труханов повідомив, що для того, щоб прибирати сміття з одеського узбережжя, яке принесло течією після підриву Каховської ГЕС, залучатимуть портові буксири.

Він зазначив, що за прогнозами фахівців, найближчими днями кількість сміття лише збільшуватиметься. Найбільш небезпечні річкові міни. Вони невеликі за розміром і можуть бути непомітними у морі. У цій міні – три кілограми тротилу, тому відпочиваючим радять бути дуже обережними. Можна втратити життя або можна залишитися калікою.

Їхнє розмінування неможливе, тому здійснюватиметься підрив на місці. Через це було посилено охорону вздовж одеського узбережжя.

Варто відзначити, що біда не тільки в тому, що органічні залишки винесло, а біда в тому, що така гігантська маса води змінила склад, який притаманний морській воді. Зараз йде опріснена вода.

І в цій воді з’явилися мікроорганізми, що зменшують концентрацію активних солей, сполук йоду та срібла. Ці мікроорганізми почнуть бурхливо розмножуватися, почнеться шалене зростання синьо-зелених водоростей.