Імена лікарів-хабарників і ухилянтів оприлюднять публічно: Данілов висловився про перевірки ВЛК

Події

В Україні наразі тривають перевірки військово-лікарських комісій. Остаточні результати будуть за два-три тижні. Втім, фактів незаконних дій задля уникнення мобілізацій є чимало. Їх виявляють на території тієї чи іншої області.

Про це повідомив секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов в ефірі телемарафону, передають Патріоти України.

“На превеликий жаль, дехто вирішив скористатися можливістю виписувати собі документи на непридатність до армії, що є абсолютно прикрою ситуацією під час війни”, – каже він. За словами Данілова, деяким ухилянтам лікарі за хабарі виписували довідку про відсутність однієї нирки. Що більше – часто “непридатним” ставили один і той самий діагноз.

“Вони не утруждалися. Якщо була сформована та чи інша група, у них майже в 90% випадків був один і той самий діагноз. Вони записували на автоматі. Все це буде підлягати перевірці у законний спосіб. Якщо людина дійсно непридатна, їй нема чого лякатися”, – наголосив секретар РНБО.

Факти підроблення документів на ВЛК виявляють щодня, зауважив Данілов. Коли провина буде доведена, то імена винуватців оприлюднять. “Якщо доводять відповідні органи, що було скоєно злочин, то всі імʼя і прізвища всіх цих лікарів будуть обовʼязково відомо. З прізвищами тих, хто отримав від них таку «допомогу»”, – зазначив він. Данілов також додав, що необхідно точно визначити, де можуть використовуватися люди з обмеженою придатністю.