“Його слово не варте нічого”: Зеленський підтвердив, що не піде на компроміс із Путіним. Відео

Новини

Президент Володимир Зеленський відкинув можливість досягнення компромісів із російським диктатором Володимиром Путіним. Глава української держави зазначив, що президенту РФ не потрібен мир в Україні, тож перемовини з ним не мають сенсу.

Відповідну заяву Зеленський озвучив в інтерв’ю латиноамериканським ЗМІ під час візиту до Буенос-Айреса (Аргентина) 10 грудня. “Перш за все йому (Путіну. – Ред.) не потрібен мир. Коли ми хочемо вирішити якусь проблему, ми повинні зрозуміти, що це потрібно всім сторонам. Ми хочемо закінчити війну”, – сказав він. obozrevatel.com

Президент додав, що не уявляє переговорів з Путіним чи російською стороною щодо людей, які живуть на окупованих територіях.

“Як я можу домовлятися з Путіним? Давайте на секунду забудемо, що він вбивця. З російською стороною. Як я можу домовлятися з ним про людей, які перебувають в якихось містечках-селищах, яких окупували, які там живуть. І тут сідають двоє людей чи дві команди і кажуть: хай вони твої. Хто ми такі, щоб вирішувати, де людині жити, ким бути, якою мовою говорити, який прапор поважати? Хто ми такі?” – пояснив Зеленський.

За Конституцією президент має захищати права і свободи людей, допомогти і звільнити від окупантів. Поряд мають бути громадяни, готові взяти в руки зброю та допомогти українцям в окупації, додав Зеленський.

Глава держави нагадав, що 2014 року після захоплення Росією територій Донбасу Путін запевнював, що повномасштабного нападу на Україну не буде. Виправданням голови Кремля тоді була нібито “допомога російськомовним”.

“Усе, що він каже, – це неправда. Він не зацікавлений у незалежній Україні, йому потрібна Україна як частина, анклав Росії, що він зробив із Білоруссю, що робив із Молдовою, Грузією. Всюди, як у нас – захоплена частина цілісної території, щоб не було стабільності й уже через деякий час прийти і захопити повністю. Україна просто велика держава – і йому не вдалося. Тому, що йому поставити на компроміс? Хто він? Я не можу торгувати людьми. І з ким? З людиною, слово якої не варте нічого. Це не гарантії”, – заявив Зеленський.