Кабмін спростив життя водіям: як зміниться реєстрація авто

Новини

Зокрема, відтепер не потрібні нотаріально завірені довіреності , які покупець видає для реєстрації працівником придбаного покупцем автомобіля.

Кабмін спростив життя водіям. tsn.ua

У вівторок, 2 травня, прийнята нова постанова КМУ, яка скасовує наступні дії:

обовʼязковість отримання номерних знаків “транзит” (лише добровільно за бажанням можна отримати);

обовʼязковість нотаріального засвідчення доручення на реєстрацію авто (покупець може просто в договорі записати таке доручення довіреній особі зареєструвати авто, а не платити нотаріусу за доручення 2 тис. грн);

паперові бланки актів прийому/ передачі для автовиробників).

Про це повідомив гендиректор Всеукраїнської Асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко у Facebook.

“Після публікації постанови автосалони зможуть не купувати в сервісних центрах та не видавати клієнтам на продані транспортні засоби номерні знаки “транзит” (лише за бажанням і заявою покупця автомобіля). Також відтепер не потрібні нотаріально завірені довіреності, які покупець видає для реєстрації працівником придбаного покупцем автомобіля, оскільки відтепер за бажанням покупця можна прямо в договорі купівлі-продажу вказати, що покупець довіряє відповідній особі реєстрацію такого автомобіля, і ця відповідна особа може без присутності покупця і власника автомобіля зареєструвати цей автомобіль в сервісному центрі, отримати номерні знаки, свідоцтво про реєстрацію”, – написав він.

Назаренко додав, що також скасовуються так звані зелені бланки – акти прийому / передавання автомобіля, які видавали автовиробники в Україні, і відтепер такі документи будуть існувати лише в електронному вигляді, а автовиробники і їх клієнти зможуть заощаджувати кошти через відсутність необхідності придбання таких паперових бланків.